czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 11 grudnia 2019
  • wyświetleń: 4275

[ZDJĘCIA] Lekcje przyrody z żywymi zwierzętami w Szkole nr 3 w Ligocie

We wtorek 10 grudnia w szkole nr 3 w Ligocie odbyły się zajęcia lekcyjne z udziałem żywych zwierząt.
Lekcje przyrody połączone z pokazem żywych zwierząt zorganizowała Regionalna Liga Hodowli Ptaków i Drobnego Inwentarza w Czechowicach-Dziedzicach.

Lekcje przyrody z żywymi zwierzętami w szkole podstawowej nr 3 w Ligocie


Temat lekcji brzmiał "Poznajemy zwierzęta domowe", a lekcjom towarzyszył pokaz zwierząt, które można było podziwiać na boisku szkolnym. Według dyrektora szkoły pani Jadwigi Wizner "Takie lekcje, to pomysł godny pochwały i naśladownictwa. Żyjemy w czasach, kiedy wszystko mamy w internecie. Dzisiaj wiele z naszych dzieci mogło może pierwszy raz w życiu zobaczyć żywą kurę i dowiedzieć się, że mleko nie pochodzi z półki w hipermarkecie".

Jak przyznaje prezes Ligi Hodowców pan Mariusz Gwóźdź, to pierwsza tego typu wyjazdowa lekcja jaką mogli przeprowadzić poza terenem swojej siedziby a stało się to możliwe dzięki zakupowi przyczepki przeznaczonej do transportu zwierząt. Przyczepka została sfinansowana dzięki wpłatom sponsorów a połowę kwoty dołożyły władze miasta i gminy.

Ten zakup znacznie podnosi nasze możliwości logistyczne i sprawi, że będziemy mogli dotrzeć z naszymi zwierzętami do dzieci mieszkających w najdalszych zakątkach naszej gminy. Będziemy mogli również zaprezentować nasze osiągnięcia hodowlane podczas wystaw krajowych i zagranicznych, już w styczniu przyszłego roku zamierzamy odwiedzić "Krajową wystawę gołębi rasowych i drobnego inwentarza" organizowaną w Kielcach- dodał prezes.

Życzymy hodowcom wieli sukcesów, a dzieciom niezapomnianych wrażeń podczas spotkań z ich pupilami.

Szkoła Podstawowa nr 3 w Ligocie

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.