czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 26 marca 2007
  • wyświetleń: 2409

1 000 000 zł na rozbudowę cmentarza

Ponad milion złotych (w tym pół miliona z budżetu gminy) ma kosztować w pierwszym etapie rozbudowa cmentarza przy parafii św. Katarzyny. To jedyne miejsce w regionie, które można przeznaczyć obecnie na ten cel. Trzeba się śpieszyć, bo już za dwa miesiące na obecnym prawdopodobnie zabraknie miejsca.

Dodatkowy jeden hektar gruntu został już ogrodzony, wyrównano teren. Aby można było jednak tutaj grzebać zmarłych potrzeba cmentarz przynajmniej podłączyć do kanalizacji, trzeba także wybudować alejki, ustawić śmietniki, zasadzić zieleń. Prace powinny wkrótce się rozpocząć. Inwestycja pozwoli na uzyskanie ok. 1 200 miejsc na nowe groby.

Władze gminy nie ukrywają, że interesują się także gruntami przyległymi. To ponad sześć hektarów. Jeżeli udałoby się je przejąć, wówczas cmentarz mógłby zostać jeszcze bardziej powiększony.

new / czecho.pl

Źródło: Dziennik Zachodni

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.