czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 12 grudnia 2019
  • wyświetleń: 3236

Szlachetna Paczka w czechowickim liceum

Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej w Czechowicach-Dziedzicach wzięli udział w charytatywnej akcji "Szlachetna Paczka". Poniżej przedstawiamy relację organizatorów.

Szlachetna Paczka w LO
fot. Organizatorzy Szlachetnej Paczki w LO


Starczy jeden liść, jeśli ma kształt serca
/ks. Stanisław Pasierb/

Kiedy ogłosiliśmy udział naszej szkoły w akcji Szlachetna Paczka i przedstawiona została rodzina pani Karoliny oraz jej potrzeby, mieliśmy nadzieję, że uda się sprostać wyzwaniu. Nie było łatwo, bo nie było dużo czasu. Plan działań przewidywał zakres obowiązków każdej klasy, wyznaczał też terminy ich realizacji. O pomoc poprosiliśmy nie tylko Uczniów i Wychowawców, ale również Rodziców, pozostałych Nauczycieli i Pracowników szkoły.

Udało się! Pozytywna energia, zaangażowanie potrafią się udzielać. W piątek, 6 grudnia, uczniowie pakowali prezenty, by przygotować je na finał akcji- "weekend cudów", a w niedzielę, 8 grudnia, zostały one zawiezione do Tychów- do magazynu głównego. Stamtąd trafiły bezpośrednio do Rodziny.

Bardzo dziękujemy wszystkim za serce, za każdy dar, za poświęcony czas, energię, dobre słowo.

Emocje, jakie towarzyszą takim sytuacjom, bardzo trudno opisać bez popadania w banał lub patos. Z pewnością mają one "kształt serca".

Dziękujemy!

LO im. Marii Skłodowskiej-Curie / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.