czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 26 marca 2007
  • wyświetleń: 2268

Chińczycy pospawają w Czechowicach

O tym, że dobry fachowiec jest dziś na wagę złota, przekonują się polskie firmy budowlane, które mają coraz większe kłopoty ze znalezieniem pracowników. Powody są dwa - szybki rozwój rynku budowlanego, nie tylko w Polsce, ale i w całej Europie oraz postępujący drenaż naszych fachowców. Dobrze wykwalifikowani pracownicy wolą często poszukać pracy tysiące kilometrów od domu. W zamian zarobią trzy, czterokrotnie więcej.

Nowym rozwiązaniem dla problemu brakujących specjalistów ma być sprowadzenie spawaczy z Dalekiego Wschodu, którzy są o połowę tańsi od Polaków. Część z nich już w czerwcu ma znaleźć pracę w Czechowicach-Dziedzicach. Mostostal Zabrze, od którego jest właścicielem przedsiębiorstwa, już rozpoczął procedurę tworzenia przedsiębiorstwa z kapitałem zagranicznym w chińskiej strefie wolnocłowej.

Firma ma się zajmować poszukiwaniem wykwalifikowanych fachowców. Wysłannik Mostostalu, który do Chin ma wyruszyć w ciągu najbliższych dwóch miesięcy, na miejscu będzie badał umiejętności azjatyckich spawaczy.

Więcej czytaj w Gazecie Wyborczej.

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.