Wiadomości

  • 14 grudnia 2019
  • wyświetleń: 2699

Pamiętacie tę grę? W Bielsku-Białej odbędą się zawody w DSJ

Za nami:

W dniach 14-15 grudnia w Bielsku-Białej odbędą się zawody z cyklu Fortuna Puchar Świata Deluxe Ski Jump.

dsj
Fortuna Puchar Świata Deluxe Ski Jump · fot. materiały prasowe


Za nami trzy weekendy pierwszego w historii Fortuna Pucharu Świata Deluxe Ski Jump w kultowej grze komputerowej. W rozgrywkach wzięło udział już ponad 1200 osób, a wszystko to pod patronatem Polskiego Związku Narciarskiego. Kolejne emocje czekają już w najbliższą sobotę i niedzielę w Bielsku-Białej. Na turniej, w którym nagrodą główną jest wyjazd do Planicy w Słowenii, zapraszamy w godzinach 10:00-20:00 do Galerii Sfera.

Fortuna Puchar Świata Deluxe Ski Jump to oficjalne zawody w Deluxe Ski Jump. 22 listopada turniej został zainaugurowany w Wiśle, tydzień później rozegrany w Katowicach, a następnie w Kielcach. W zabawie wzięło udział już ponad 1200 fanów gry i skoków narciarskich, a wielu z nich przyjechało do stolicy Gór Świętokrzyskich specjalnie na tę okazję.

dsj
Fortuna Puchar Świata Deluxe Ski Jump · fot. materiały prasowe


O popularności Deluxe Ski Jump nie trzeba nikogo przekonywać. Grą interesował się również sam Adam Małysz, dyrektor ds. skoków i kombinacji norweskiej PZN. - Lubiłem grać w DSJ, chociaż nie jestem wielkim fanem gier komputerowych. To była kultowa gra, więc chyba nie ma osoby, która choć raz by w nią nie zagrała. Cieszę się na tę reaktywację i że fanom się to podoba - stwierdził. Kolejna okazja, by zaprezentować swoje umiejętności, nadarzy się już w najbliższy weekend w Bielsku-Białej w Galerii Sfera.

W trakcie zawodów do dyspozycji uczestników są cztery stanowiska z komputerami: trzy z nich służą do treningów, a jedno jest dedykowane do oddawania konkursowych skoków. Każdy zawodnik na miejscu może skorzystać z dwuminutowej sesji treningowej, po której oddaje dwa skoki w sesji konkursowej. O czym trzeba pamiętać, radzi Apoloniusz Tajner, Prezes Zarządu PZPN. - Ja zagrałem kilka razy i muszę przyznać, że DSJ wymaga dużo treningu. Najważniejsze, by wyczuć moment odbicia z progu. Zawodnicy trenują to latami, dzięki czemu uzyskują pełen automatyzm. Te same zasady dotyczą DSJ, dlatego zachęcam do udziału w tej zabawie. Na zwycięzcę całego turnieju czeka wyjątkowa nagroda - wyjazd wraz z osobą towarzyszącą na Mistrzostwa Świata w lotach narciarskich w Planicy. Ponadto w każdym z eliminacyjnych miast na zawodników czekają dyplomy i upominki, a na najlepszych cenne nagrody oraz finał zmagań w Zakopanem, na który zostaną zaproszeni najlepsi zawodnicy z każdego miasta!

dsj
Fortuna Puchar Świata Deluxe Ski Jump · fot. materiały prasowe


Terminarz Fortuna Puchar Świata Deluxe Ski Jump:
23.11 - 25.11.2019 - Wisła - zakończone (zwycięzca Mariusz Stasiewicz)
30.11 - 01.12.2019 - Katowice - zakończone (zwycięzca Tomasz Balwierz)
07.12 - 08.12.2019 - Kielce - zakończone ( zwycięzca Łukasz Uramowski)
14.12 - 15.12.2019 - Bielsko-Biała - nadchodzące rozgrywki
28.12 - 29.12.2019 - Kraków,
04.01 - 05.01.2020 - Wrocław,
11.01 - 12.01.2020 - Łódź,
24.01-26.01.2020 - Zakopane, Wielka Krokiew (Wielki Finał)

W turnieju udział wziąć mogą tylko osoby pełnoletnie. Więcej informacji można znaleźć na stronie: http://www.fortunadsj.pl

ab / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.