Wiadomości

  • 16 grudnia 2019
  • 17 grudnia 2019
  • wyświetleń: 4764

Liga Mistrzów w Bielsku-Białej i Czechowicach-Dziedzicach?

Liga Mistrzów w Bielsku-Białej? Może stać się faktem za sprawą Kuloodpornych Bielsko-Biała, którzy ubiegają się o organizację turnieju finałowego Ligi Mistrzów w ampfutbolu. W przypadku otrzymania prawa organizacji turnieju TS Podbeskidzie będzie jego współorganizatorem wraz z fundacją kuloodporni.

konferencja
Konferencja prasowa na Stadionie Miejskim w Bielsku-Białej · fot. TS Podbeskidzie


Na spotkaniu z mediami prezes Fundacji Kulooodporni, Daniel Kawka przedstawił najważniejsze informacje zawarte we wniosku aplikacyjnym.

Turniej to rozgrywki pomiędzy ośmioma drużynami, spośród których wyłonienie klubowego mistrza Europy potrwa trzy dni: 22-24 maja 2020 roku. Jeżeli to kandydatura Kuloodpornych zyska największe poparcie europejskich federacji to AMP futbolowa Liga Mistrzów zagości na stadionach w Bielsku-Białej (stadion BBOSiR przy ul. Młyńskiej oraz Stadion Miejski jako główna arena zawodów) oraz w Czechowicach-Dziedzicach na Stadionie Miejskim MOSiR.

Kuloodpornych w staraniach o organizację wspierają władze obu miast i Bielsko-Biała i Czechowic-Dziedzic.

Obecny na konferencji Jarosław Klimaszewski, prezydent Bielska-Białej zapowiedział wsparcie miasta: Środowisko skupione wokół Kuloodpornych stworzyło w Bielsku-Białej coś pięknego przy, tak naprawdę niewielkiej pomocy z zewnątrz. Myślę, że już czas, aby miasto włączyło się w to mocniej, tym bardziej, że ten projekt znakomicie łączy i promocję sportu i promocję miasta. Będzie to nowy etap w sportowej twarzy miasta. Liczymy na to, że ten piękny stadion ponownie będzie tym czynnikiem, który zadecyduje o przyznaniu nam dużej imprezy.

Współorganizatorem turnieju będzie TS Podbeskidzie, którego prezes Bogdan Kłys wyjaśniał dlaczego Podbeskidzie współpracuje z Kuloodpornymi: Jesteśmy największym klubem piłkarskim w regionie i sukcesy sportowców z naszej okolicy, które rozsławiają nasze miasto zawsze bardzo nas cieszą. Mamy z Kuloodpornymi podpisaną umowę o współpracy, którą realizujemy nie tylko przy tej okazji. Podczas turnieju będziemy wspierali ich swoim doświadczeniem w organizacji imprez na stadionie, ponieważ bardzo dobrze znamy ten obiekt.

Grzegorz Jania, dyrektor Bielsko-Bialskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji zapowiedział, że przygotowania obiektów nie będą odbiegały standardem od największych imprez organizowanych w mieście: Już podczas mistrzostw świata do lat 20 Bielsko-Biała chwalone było jako miasto z najlepiej utrzymaną murawą na stadionie spośród wszystkich miast-organizatorów i gwarantuje, że taki stan zostanie zachowany również podczas turnieju ampfutbolu. Każdy zawodnik zawsze może liczyć, że stadion będzie przygotowany na 100% - mówił dyrektor zarządzającego bielskimi obiektami sportowymi Bielsko-Bialskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Podobne deklaracje podały z ust dyrektora czechowickiego MOSiR-u: Może nasz obiekt nie prezentuje się aż tak okazale jak ten w Bielsku-Białej, ale jesteśmy już po wizytacji na stadionie pana prezesa Kawki, który bardzo pozytywnie ocenił zarówno murawę jak i zaplecze, które właśnie przeszło gruntowny remont - mówił Paweł Łękawa.

Daniel Kawka ponadto dodał szczegóły wyborów miasta gospodarza: Głosy oddają przedstawiciele każdej krajowej federacji zrzeszonej w EAFF. Wymagania w tym roku zostały mocno zawyżone przez co tylko nasza kandydatura oraz zgłoszenie federacji Turcji zostało przyjęte. Szanse oceniam pół na pół, ale trzeba przyznać, że konkurencja turecka jest bardzo mocna. Turcja to potęga jeśli chodzi o ampfutbol, ale Polska również znaczy coraz więcej, dlatego jestem dobrej myśli.

Rozstrzygnięcie zapadnie w środę 18 grudnia - wtedy dowiemy się czy ampfutbolowa Ligi Mistrzów zagości w Bielsku-Białej.

ab / czecho.pl

źródło: TS Podbeskidzie

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.