Wiadomości

  • 16 grudnia 2019
  • wyświetleń: 7153

[FOTO] Dwie kraksy na DK-1 przy skrzyżowaniu z Węglową

Zbieg nieszczęśliwych zdarzeń - tak można pokrótce określić dzisiejszy wieczór na skrzyżowaniu DK-1 z ulicą Węglową w Czechowicach-Dziedzicach. W krótkim odstępie czasu doszło tam do dwóch zdarzeń drogowych. Kierowcy musieli liczyć się z utrudnieniami.

Dwie kolizje na DK-1 w Czechowicach-Dziedzicach - 16.12.2019 · fot. Łukasz


Do pierwszej kraksy doszło w momencie, gdy na krajową jedynkę od strony kopalni, wjeżdżała karetka pogotowia ratunkowego wioząca na sygnałach pacjentkę z potrącona na rogu Węglowej z Górniczą. Kierująca Hondą jechała w stronę Pszczyny na zielonym świetle. Zahamowała, by przepuścić ambulans i w tył jej pojazdu wjechał ciężarowy MAN prowadzony przez obywatela Czech. Odłamki uszkodziły przejeżdżającego w pobliżu Fiata Pandę. Interweniowało pogotowie ratunkowe, ale nie było konieczności hospitalizacji żadnego z uczestników.

Kolizja MAN-a i Hondy spowodowała, że prawy pas ruchu został zablokowany. W trakcie obsługi zdarzenia doszło do kolejnej kraksy. Na tej samej wysokości kierowca Volvo XC60 podczas zmiany pasa ruchu zahaczył o samochód ciężarowy - także MAN-a, który poruszał się w tym samym kierunku. Droga przez chwilę była zablokowana, ale uczestnicy po chwili także zjechali na prawy pas ruchu. Utrudnienia trwały godzinę.

sid / czecho.pl

źródło: bielskiedrogi.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.