Wiadomości

  • 17 grudnia 2019
  • wyświetleń: 6194

Konkurs "Profilaktyka nowotworowa oczami młodzieży"

12 grudnia uroczyście podsumowano I Powiatowy Konkurs na spot reklamowy "Profilaktyka nowotworowa oczami młodzieży", do udziału w którym została zaproszona młodzież ze wszystkich szkół ponadpodstawowych z terenu powiatu bielskiego.

Konkurs Profilaktyka nowotworowa oczami młodzieży - 12.12.2019 · fot. Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej


Celem konkursu jest popularyzacja wiedzy na temat profilaktyki chorób nowotworowych oraz zachęcenie młodzieży do dbania o własne zdrowie i zdrowy styl życia oraz upowszechnianie wiedzy na temat dobrej jakości życia i właściwych postaw wobec zdrowia. Specjaliści przekonują bowiem, że połowy zachorowań na nowotwory można uniknąć, dzięki profilaktyce i przestrzeganiu zasad zdrowego stylu życia.

Komisja konkursowa w składzie: Lucyna Majewska - naczelnik Wydziału Zdrowia Starostwa Powiatowego, Bogusława Waligóra - Klimurczyk - prezes Stowarzyszenia "Amazonki" w Bielsku-Białej, Alina Macher - redaktor Naczelna biuletynu "Mój Powiat", Marcin Początek - kierownik Biura ds. Obsługi Informatycznej Starostwa Powiatowego przyznało 3 równorzędne wyróżnienia.

Nagrody wręczył starosta bielski Andrzej Płonka. Laureatami została młodzież z Zespołu Szkół Technicznych i Licealnych z Czechowic - Dziedzic: Anna Iskrzycka i Natalia Włoch (praca zbiorowa), Mikołaj Firganek i Krystian Olszak (praca zbiorowa) oraz Piotr Kliś.

Jury konkursu przyznało dodatkowe wyróżnienie dla Zespołu Szkół Technicznych i Licealnych z Czechowic - Dziedzic za systematycznie podejmowane działania w zakresie edukacji zdrowotnej i promocji zdrowia oraz bardzo liczny udział w konkurach.

W trakcie spotkania przedstawiciele Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Bielsku - Białej lek. med. Joanna Gałaszek oraz Bożena Wdowczyk przedstawiły prelekcje na temat skutków stosowania dopalaczy, natomiast Rafał Pietrzyk - psycholog i psychoterapeuta rozmawiał z młodzieżą na temat wpływu dobrych relacji na zdrowie psychiczne.

aka / czecho.pl

źródło: Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.