Wiadomości

  • 17 grudnia 2019
  • 18 grudnia 2019
  • wyświetleń: 4503

Wykonano odwodnienie skrzyżowania Szkolnej i Węglowej

Zarząd Dróg Powiatowych w Bielsku-Białej wygospodarował pieniądze na wykonanie odwodnienia skrzyżowania ulic Szkolnej i Węglowej w Czechowicach-Dziedzicach, regularnie zalewanego podczas nawalnych lub długotrwałych opadów deszczu. Obie ulice to drogi powiatowe, a zadanie udało się zrealizować dzięki staraniom burmistrza Mariana Błachuta. Prace właśnie dobiegają końca.

Wykonano odwodnienie skrzyżowania ulic Szkolnej i Węglowej
Wykonano odwodnienie skrzyżowania ulic Szkolnej i Węglowej. · fot. www.um.czechowice-dziedzice.pl


- Skrzyżowanie to podczas ulewnych deszczy było często zalewane. Zastoina wody powstająca wówczas w obrębie skrzyżowania miała ok. 50cm głębokości i utrzymywała się jeszcze długo po ustaniu opadów deszczu. Było to przyczyną problemów z przejazdem samochodów oraz powodowało powstawanie tzw. "cofki" w kanalizacji deszczowej do piwnic okolicznych budynków mieszkalnych - mówi Prezes Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Czechowicach-Dziedzicach Andrzej Rzepka.

Na prośbę Przewodniczącego Zarządu Osiedla Renardowice Kazimierza Urbańskiego Burmistrz Marian Błachut, po wizji lokalnej i rozmowach z mieszkańcami, zdecydował o zleceniu Przedsiębiorstwu Wodociągów i Kanalizacji w Czechowicach-Dziedzicach sprawdzenia za pomocą kamery i tzw. zadymiarki przyczyn tego problemu. Przyczyna okazała się być złożona, a wpływały na nią: zbyt mała ilość kratek ściekowych w obrębie skrzyżowania, za małe średnice rur odpływowych od kratek oraz załamanie rury na kolektorze wzdłuż ulicy Węglowej.

Na zorganizowanym w Urzędzie Miejskim spotkaniu, Zarząd Dróg Powiatowych został poinformowany o problemie i zobligował się do jego usunięcia. Po wygospodarowaniu środków w budżecie, ogłoszeniu i rozstrzygnięciu przetargu na wykonanie tych prac, wybrany w ich wyniku wykonawca - PWiK, przystąpił do prac budowlano-instalacyjnych które dziś dobiegają końca.

- Do całkowitego zakończenia prac pozostało jeszcze tylko odtworzenie nawierzchni i uporządkowanie terenu. Zakres prac oraz ich wykonanie sprawdzał dziś osobiście Zastępca Burmistrza Czechowic-Dziedzic Paweł Mrowiec - dodaje Prezes PWiK Andrzej Rzepka - Ustalono, że miejsce prac będzie w dalszym ciągu monitorowane, aby mieć pewność, że zakres zleconych prac był wystarczający.

aka / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.