Wiadomości

  • 18 grudnia 2019
  • wyświetleń: 3454

[ZDJĘCIA] Policjanci kontrolowali ciężarówki przewożące odpady

Zwalczanie przestępczości związanej z nielegalnym składowaniem odpadów jest priorytetem policji. We wtorek policjanci z bielskiej drogówki i wydziału zwalczającego przestępczość gospodarczą wspólnie z inspektorami Bielskiej Delegatury Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska na głównych trasach komunikacyjnych kontrolowali pojazdy ciężarowe przewożące odpady. W wyniku przeprowadzonych kontroli nie ujawniono nieprawidłowości.

Policjanci kontrolowali ciężarówki przewożące odpady - 17.12.2019 · fot. KMP Bielsko-Biała


We wtorek policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego i Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej wspólnie z Wojewódzkim Inspektoratem Ochrony Środowiska przeprowadzili działania kontrolno-prewencyjne. Mundurowi i inspektorzy prowadzili kontrole na głównych trasach komunikacyjnych. Sprawdzali przewożone ładunki oraz prawidłowość i legalność dokumentacji związanej z przewożonymi odpadami.

W ich trakcie policjanci i inspektorzy przeprowadzili w sumie 20 kontroli pojazdów ciężarowych, w tym 9 kontroli pojazdów przewożących odpady przez rejon miasta Bielska-Białej i powiatu bielskiego. W trakcie działań nie ujawniono naruszeń prawa związanych z nieprawidłowym przewożeniem, dokumentowaniem lub składowaniem odpadów. Mudnurowi z drogówki w związku z niewłaściwym stanem technicznym dwóch skontrolowanych pojazdów zatrzymali dowody rejestracyjne, a ich kierujący zostali ukarani mandatami karnymi.

Zwalczanie przestępczości związanej z nielegalnym składowaniem odpadów jest priorytetem policji, ale każdy z mieszkańców może i powinien się przyczyniać do ochrony swojego lokalnego środowiska. Jej zwalczanie może być skuteczniejsze dzięki czujności i trosce obywateli, którzy mogą zgłaszać każde niepokojące podejrzenia policji. Każde zgłoszenie jest traktowane poważnie i sprawdzane. Bezpieczeństwo publiczne oraz ochrona środowiska to nasz wspólny cel i wspólna troska.

ab / czecho.pl

źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.