Wiadomości

  • 19 grudnia 2019
  • 22 grudnia 2019
  • wyświetleń: 7992

PG Silesia przekazało 20 tys. zł na rzecz szpitala w Pszczynie

Zarząd i załoga Przedsiębiorstwa Górniczego Silesia Sp. z o.o w Czechowicach-Dziedzicach przekazali darowiznę na rzecz Szpitala Powiatowego w Pszczynie.

Czek na rzecz szpitala\
PG Silesia przekazało 20 tys. zł na rzecz szpitala w Pszczynie · fot. Powiat


Symboliczny czek na 20 tys. zł wręczyła staroście Barbarze Bandole Małgorzata Bajer, dyrektor ds. Komunikacji i PR w PG Silesia. - Myślę, że to dopiero początek naszej współpracy. Jesteśmy bardzo podobni do siebie - powiat pszczyński walczy o szpital, tak jak my walczyliśmy o kopalnię. Również mieliśmy sytuację beznadziejną, a kopalnię udało się uratować tylko dzięki determinacji załogi - mówi Małgorzata Bajer.

Środki z PG Silesia trafią na konto Stowarzyszenia "Omnibus" jako darowizna na rzecz Szpitala Powiatowego w Pszczynie.

- "Pomagamy. Dla dobra przyszłych pokoleń" to bardzo piękne hasło. Dziękuję za tę darowiznę, dzięki której pomożemy także bezpośrednio pracownikom PG Silesia. Z pomocy w naszym szpitalu korzystają nie tylko mieszkańcy powiatu pszczyńskiego, ale także m.in. gminy Czechowice-Dziedzice, na terenie której nie ma takiej placówki. Cieszę się, że sprzymierzeńców w utrzymaniu i rozwijaniu szpitala znajdujemy wśród przedstawicieli fundacji i zakładów pracy działających w regionie - mówi Barbara Bandoła, starosta pszczyński.

BM / czecho.pl

źródło: Powiat pszczyński

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "kopalnia Silesia" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

kopalnia Silesia

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "kopalnia Silesia" podaj