czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 19 grudnia 2019
  • 21 grudnia 2019
  • wyświetleń: 5796

Ekrany utrudniły wyjazd z ulicy Kopernika na DK1

Mieszkańcy zachodniej części Osiedla Górne zwrócili się z prośbą do radnego Radosława Hudźca z prośbą o wsparcie w działaniach na rzecz bezpieczeństwa drogowego. Temat dotyczy wyjazdu z ul. Kopernika na DK1 w kierunku Bielska-Białej.

Problemy z bezpieczeństwem na DK1/Kopernika
fot. Piotr Kuboszek


- Budowa ekranów akustycznych na terenie Czechowic-Dziedzic wzdłuż DK1, dzięki redukcji hałasu generowanego przez pojazdy poruszające się po drodze, w znaczącym stopniu poprawiła jakość zamieszkiwania w obszarze oddziaływania drogi krajowej. Jednakże te same ekrany akustyczne, usytuowane w bezpośrednim sąsiedztwie skrzyżowania z ulicą Kopernika, w znaczącym stopniu ograniczają widoczność kierowcom włączającym się do ruchu na DK1. Powyższe, wraz z brakiem tzw. pasa rozbiegowego umożliwiającego płynne i bezpieczne włączenie się do ruchu, stanowi duże utrudnienie dla podróżujących. Rozwiązanie powyższych problemów wpłynie na poprawę bezpieczeństwa zarówno włączających się do ruchu jak i kierujących pojazdami na DK1 - pisze Radosław Hudziec w interpelacji do burmistrza Mariana Błachuta.

Gospodarz gminy Czechowice-Dziedzice udzielił radnemu odpowiedzi, że temat został przekazany do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w celu analizy i rozpoznania zgodnie z kompetencjami.

ab / czecho.pl, źródło: czechowicegorne.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.