czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 20 grudnia 2019
  • wyświetleń: 18517

[FOTO] Ewakuacja mieszkańców bloku przy Szkolnej. Ulatniał się gaz!

W piątek, 20 grudnia około godziny 17:30 do straży pożarnej wpłynęło zgłoszenie o ulatniającym się gazie w jednym z mieszkań budynku wielorodzinnego przy ulicy Szkolnej w Czechowicach-Dziedzicach. Na miejscu interweniowało sześć zastępów straży pożarnej, pogotowie gazowe i policjanci.

Reklama

Wyciek gazu przy ul. Szkolnej 47 w Czechowicach-Dziedzicach - 20.12.2019 · fot. czecho.pl


Sytuacja została opanowana - zlokalizowano źródło wycieku i odcięto dopływ gazu do obiektu. Mieszkańcy z potencjalnie zagrożonej strefy zostali ewakuowani. Strażacy metodą alpinistyczną dostali się na ścianę bloku i sprawdzili mieszkania pod kątem lokatorów, którzy nie zareagowali na pukanie do drzwi.

Nie było osób poszkodowanych. Około godziny 18:30 zakończyły się działania straży pożarnej. Pozostało pogotowie gazowe. Mieszkańcy powrócili do swoich mieszkań, a gaz zostanie ponownie podłączony po naprawie instalacji w jednym z lokali.

sid / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.