czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 23 grudnia 2019
  • wyświetleń: 3413

Harcerze przynieśli do komisariatu policji Betlejemskie Światło Pokoju

W progach czechowickiego komisariatu zawitali niecodzienni goście. Harcerki i harcerze z Komendy Hufca ZHP Czechowicach-Dziedzicach im. Olgi i Andrzeja Małkowskich odwiedzili policjantów, niosąc im Betlejemskie Światło Pokoju. Z rąk młodych mundurowych symboliczny płomień odebrał Zastępca Komendanta Komisariatu Policji w Czechowicach-Dziedzicach podinsp. Sławomir Walczak.

Reklama

światło pokoju
Harcerze przynieśli do komisariatu policji Betlejemskie Światło Pokoju · fot. KMP Bielsko-Biała


Akcja "Betlejemskie Światło Pokoju" zainicjowana została w 1986 roku w miejscowości Linz w Austrii jako część wielkich bożonarodzeniowych działań charytatywnych na rzecz dzieci niepełnosprawnych oraz osób potrzebujących. Patronat nad akcją objęli po roku skauci austriaccy, którzy zaczęli roznosić ogień z Betlejem do szpitali, sierocińców, urzędów, aby w czasie Bożego Narodzenia stał się on żywym symbolem pokoju, braterstwa, nadziei i miłości.

Tradycyjnie, co roku na początku grudnia dziewczynka lub chłopiec odbierają Światło z Groty Narodzenia Pańskiego w Betlejem, które następnie transportowane jest do Wiednia. Około dwóch tygodni przed Świętami Bożego Narodzenia w stolicy Austrii ma miejsce ekumeniczna uroczystość, podczas której płomień jest przekazywany mieszkańcom miasta i przedstawicielom organizacji skautowych z wielu krajów europejskich.

"Światło, które daje moc..." to hasło przewodnie tegorocznej akcji. Harcerze otrzymali natomiast od czechowickich stróżów prawa odblaskowe opaski zakupione przez miasto. Teraz niosąc dalej "światło, które daje moc..." będą odbijać światła samochodów, aby tym samym sami byli bezpieczniejsi i promowali idee bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W końcu kto, jeśli nie harcerze powinni dawać przykład na drodze.

ab / czecho.pl

źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.