czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 27 grudnia 2019
  • wyświetleń: 5762

29-latek awanturował się pod sklepem. Rzucił butelką w klientów

20 grudnia po godzinie 19.00 patrol straży miejskiej jadąc ulicą Niepodległości w Czechowicach-Dziedzicach zauważył mężczyznę wykrzykującego wulgaryzmy oraz wymachującego rękami do personelu oraz klientów jednego ze sklepów. Mężczyzna rzucił w ich kierunku butelką.

Strażnicy natychmiast podjęli interwencję wobec agresywnego mężczyzny. Użyte zostały środki przymusu bezpośredniego. Gdy mężczyzna został poproszony o podanie swoich danych osobowych zaczął być wulgarny i agresywny w stosunku do interweniującego patrolu. Został przewieziony do komendy straży miejskiej.

Od mężczyzny była wyczuwalna woń alkoholu. W komendzie straży miejskiej ustalono dane mężczyzny. Był to 29-letni mieszkaniec Bielska-Białej. Z uwagi na agresywne zachowanie został przewieziony do Ośrodka Przeciwdziałania Problemom Alkoholowym. Podczas transportu do izby wytrzeźwień 29-latek był w dalszym ciągu agresywny i wulgarny, nie stosował się do poleceń. Groził funkcjonariuszom oraz próbował wymusić na strażnikach odstąpienie od czynności służbowych.

Po umieszczeniu mężczyzny na Izbie wytrzeźwień został poinformowany o sporządzeniu wniosku o ukaranie za swoje czyny do Sądu Rejonowego w Pszczynie. Mężczyzna miał ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

ab / czecho.pl, źródło: Straż Miejska w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.