Wiadomości

  • 2 stycznia 2020
  • wyświetleń: 6287

Czechowiczanka rozpalała w piecu dżinsami. Dostała wysoki mandat

W wigilię Bożego Narodzenia dyżurny straży miejskiej otrzymał telefoniczne zgłoszenie przed godziną 22.00 o bardzo dużym zadymieniu na klatce schodowej w jednym z budynków socjalnych na ulicy Legionów w Czechowicach-Dziedzicach.

Osoba zgłaszająca stwierdziła, że na klatce schodowej panuje silne zadymienie. Na miejsce został pilnie skierowany patrol straży miejskiej celem sprawdzenia zgłoszenia. Na miejscu strażnicy potwierdzili zgłoszenie. Została przewietrzona. Zlokalizowane zostało źródło zadymienia.

Jak się okazało jedna z lokatorek postanowiła w piecu kuchennym rozpalić ogień przykładając do niego odzież (jeansy itp.) oraz plastikowe odpady. Strażnicy wyjęli z pieca odpady i ugasili je wodą.

Interweniujący strażnicy nie kryli jednak zdziwienia gdyż, koło pieca lokatorka miała węgiel i nie potrafiła wytłumaczyć dlaczego paliła materiały niedozwolone. Strażnicy za popełnione wykroczenie nałożyli mandat karny w wysokości 500 złotych.

ab / czecho.pl

źródło: KMP Bielsko-Biała

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.