Wiadomości

  • 5 stycznia 2020
  • wyświetleń: 3872

Jaką rolę pełni błonnik w naszym odżywianiu? Spotkanie Klubu Zdrowia

W środę, 8 stycznia odbędzie się kolejne spotkanie Chrześcijańskiego Klubu Zdrowia w Czechowicach-Dziedzicach w Miejskim Domu Kultury w Piwnicy Muz. Spotkanie będzie dotyczyło błonnika i roli, jaką pełni w naszym odżywianiu.

Prelegentem podczas spotkania będzie promotor zdrowia Alina Ciupa, która opowie, w jaki sposób upewnić się, że ilość błonnika w diecie odpowiada potrzebom naszego organizmu i jakie pokarmy zawierają go najwięcej. W dobie wszechobecnych problemów z utrzymaniem odpowiedniej wagi i epidemią złego cholesterolu taka wiedza jest niezbędna. Ponieważ błonnik ma bardzo wszechstronne działanie, m.in. zapobiega chorobom układu krążenia, obniża stężenie glukozy we krwi, a także pomaga oczyścić organizm z toksycznych produktów przemiany materii i metali ciężkich, każdy z nas powinien dokonywać świadomych wyborów żywieniowych, zapewniających jego odpowiednią ilość.

Oczywiście podczas spotkania odbędą się również warsztaty zdrowego gotowania połączone z degustacją. Wstęp wolny.

Kolejne spotkania w roku 2020:
  • 5 lutego - Cukrzyca - profilaktyka i leczenie
  • 4 marca - Zamienniki cukru


spotkanie Chrześcijańskiego Klubu Zdrowia w Czechowicach


Celem Chrześcijańskiego Klubu Zdrowia jest prozdrowotna edukacja społeczeństwa, pomoc w utrzymaniu zdrowia na jak najwyższym poziomie we wszystkich jego wymiarach: fizycznym, psychicznym, duchowym i społecznym, profilaktyka, budowanie relacji międzyludzkich, duchowe wsparcie, poprawa kondycji fizycznej i intelektualnej. Podczas spotkania odbędą się również mini warsztaty kulinarne, umożliwiające praktyczną naukę gotowania, a przede wszystkim pokazujące, że zdrowa kuchnia jest nie tylko zdrowa, ale również smaczna i szybka. Serdecznie zapraszamy wszystkie osoby, które chcą dowiedzieć się więcej na temat swojego organizmu i tego, w jaki sposób można usprawnić lub utrzymać jego funkcjonowanie na odpowiednim poziomie. Często wielu ludzi zastanawia się, dlaczego organizm ich zawodzi. Być może warto zastanowić się nad tym, czy to przypadkiem my nie zawodzimy swojego organizmu.

BM / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.