czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 6 stycznia 2020
  • 29 stycznia 2020
  • wyświetleń: 11699

18. Festiwal Dobrych Filmów: Tam gdzieś musi być niebo, Nędznicy...

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "MDK" podaj

Za nami:

Kino Świt zaprasza na kolejną, osiemnastą już edycję Festiwalu Dobrych Filmów. W ciągu sześciu dni widzowie zobaczą siedem wybitnych obrazów spoza repertuaru.

Miejski Dom Kultury,Kino Świt


"Irlandczyk"

to osadzona w powojennej Ameryce epicka opowieść widziana oczami weterana II wojny światowej Franka Sheerana, oszusta i płatnego mordercy pracującego dla najbardziej osławionych przestępców XX wieku. Rozgrywająca się na przestrzeni kilkudziesięciu lat saga poświęcona jest jednej z największych zagadek kryminalnych w historii Stanów Zjednoczonych - tajemniczemu zaginięciu legendarnego przywódcy związków zawodowych Jimmy’ego Hoffa. Widzowie wezmą udział ww brutalnej podróży, podczas której zostaną przed nimi odsłonięte kulisy funkcjonowania przestępczego półświatka, wewnętrznych walk o wpływy oraz kryminalnych powiązań ze światem polityki.

Czas trwania: 3 godz. 30 min.
Reżyseria: Martin Scorsese
Scenariusz: Steven Zaillian
Gatunek: biograficzny, gangsterski
Produkcja: USA
Obsada: Robert De Niro (Frank Sheeran), Al Pacino (Jimmy Hoffa), Joe Pesci (Russell Bufalino), Bobby Cannavale (Felix "Chuda Brzytwa" DiTullio)"Kłamstewko"Gdy mieszkająca w Nowym Jorku Billi dowiaduje się o chorobie ukochanej babci Nai Nai, w pierwszym odruchu chce wskakiwać do samolotu, żeby się z nią pożegnać. Jednak rodzina Billi decyduje się zataić przed Nai Nai informację o jej stanie zdrowia i postanawia zorganizować rodzinne spotkanie pod pretekstem skleconego naprędce absurdalnie wielkiego, hucznego wesela jednego z kuzynów. Co z tego, że pan młody zna się ze swoją narzeczoną zaledwie od kilku tygodni! Wszystkie tajemnice są dozwolone, a dzięki temu przyjazd całej rodziny, rozsianej po całym świecie, nie wzbudza podejrzeń ukochanej babci.

Czas trwania: 1 godz. 38 min.
Reżyseria: Lulu Wang
Scenariusz: Lulu Wang
Gatunek: dramat, komedia
Produkcja: Chiny, USA
Obsada: Shuzhen Zhou (Nai Nai), Awkwafina (Billi), X Mayo (Suze), Hong Lu (Mała Nai Nai)"Monos - oddział małp"Wilk, Lady, Rambo, Yeti, Bum-Bum, Smerf, Szwedka i Pies to nastoletni partyzanci pilnujący amerykańskiej zakładniczki gdzieś w górach w Ameryce Południowej, pośród zjawiskowo sfilmowanych, soczystych i dzikich krajobrazów. Tajemnicza "Organizacja" daje im rozkazy przez radio, przydziela krowę Shakirę, karabiny do zabawy i pozwala na rytualne orgie po dniu ćwiczeń wojskowych. Kiedy przypadkowo ginie Shakira, zaczyna się walka o przywództwo w oddziale, który musi uciekać z gór do amazońskiej dżungli. Chaos i napięcie zamieniają się w brutalną walkę o przetrwanie. Młodzi rebelianci przypominający rozbitków z "Władcy much" stają twarzą w twarz ze swoimi demonami. Przedzierają się przez tropikalny las, a śmierć podąża za nimi...

Czas trwania: 1 godz. 42 min.
Reżyseria: Alejandro Landes
Scenariusz: Alejandro Landes, Alexis Dos Santos
Gatunek: dramat
Produkcja: Argentyna, Holandia, Niemcy, Szwecja, Kolumbia, Urugwaj
Obsada: Sofia Buenaventura (Rambo), Moises Arias (Patagrande), Julianne Nicholson (Dr Sara Watson), Laura Castrillón (Sueca)"Pechowi szczęściarze"Fermín, emerytowany gwiazdor piłki nożnej, prowadzi stację paliw w sennym prowincjonalnym miasteczku. Chcąc wyciągnąć rodzinę i przyjaciół z biedy wpada na pomysł reaktywacji miejscowej spółdzielni rolniczej. Wraz z żoną Lidią i kumplem Antonio przekonuje nawet tych najbardziej opornych do zainwestowania życiowych oszczędności w nowy biznes. Niestety, biednemu zawsze wiatr w oczy i dzień po ulokowaniu pieniędzy w banku poczciwi inwestorzy, przez krach finansowy, tracą wszystko. Wkrótce dowiadują się, że stali się nie tylko ofiarami kryzysu w kraju, ale również zostali oszukani przez pozbawionego skrupułów kierownika banku. Nerwy im puszczają...

Czas trwania: 1 godz. 55 min.
Reżyseria: Sebastián Borensztein
Produkcja: Argentyna
Obsada: Wykonawcy: Ricardo Darín, Luis Brandoni, Chino Darín

"Judy"Judy Garland, cudowne dziecko sceny i wielkiego ekranu, dziewczyna, która podbiła serca światowej publiczności dzięki niewinnej urodzie, niezwykłemu głosowi i szczególnej charyzmie. Wraz z wielkim sukcesem przyszła samotność, nieszczęśliwe miłości, cztery burzliwe małżeństwa, a z czasem coraz mniejsze zainteresowanie publiczności, gorsze kontrakty, chałtury. W tym właśnie momencie życia poznajemy Judy Garland w filmie Ruperta Goolda. Zmęczona życiem artystka, której największym pragnieniem jest zapewnienie spokojnego bytu swoim ukochanym dzieciom. Żyjąca marzeniami kobieta, która pogodziła się prawie z faktem, że najlepsze już za nią. I wtedy pojawia się niezwykła propozycja. Okazuje się, że w Londynie, Judy Garland wciąż jest wielką gwiazdą, a publiczność pragnie oglądać ją na najlepszych scenach. Czy Judy jest wciąż gotowa na kolejny skok w nieznane? Czy aby zapewnić szczęście dzieciom, zdecyduje się zostawić je na długie miesiące? Czy tajemniczy młody mężczyzna, może być tym na którego czekała całe życie?

Czas trwania: 1 godz. 58 min.
Reżyseria: Rupert Goold
Scenariusz: Tom Edge
Gatunek: biograficzny, dramat, musical
Produkcja: Wielka Brytania
Obsada: Renée Zellweger (Judy Garland), Jessie Buckley (Rosalyn Wilder), Finn Wittrock (Mickey Deans), Rufus Sewell (Sidney Luft)"Tam gdzieś musi być niebo"Główny bohater filmu, w którego rolę wciela się sam reżyser, przestaje się czuć komfortowo w rodzinnym Nazarecie. Niewinne scysje z sąsiadem, niepokojące akty wandalizmu i narastająca agresja sprawiają, że dojrzewa w nim myśl o wyjeździe. Nowego życia i alternatywy dla swojej ojczyzny szuka najpierw w Paryżu, później w Nowym Jorku. Nie jest to jednak łatwe, gdyż myśli o Palestynie prześladują go niemal na każdym kroku, a kusząca wizja świeżego startu zamienia się w komedię pomyłek. Podobną, jaką dla bohatera jest filmowy biznes, który przez Suleimana został tu sportretowany w groteskowy sposób.

Czas trwania: 1 godz. 37 min.
Reżyseria: Elia Suleiman
Scenariusz: Elia Suleiman
Gatunek: komedia
Produkcja: Francja, Kanada, Niemcy, Turcja, Palestyna, Katar
Obsada: Elia Suleiman, Tarik Kopty, Ali Suliman (Szaleniec), Holden Wong (Policjant)"Nędznicy"Akcja jest ściśnięta do dwóch dni, podczas których wydarza się tyle, co gdzie indziej w rok. Policjant Stephane właśnie został przeniesiony do nowej jednostki. Ma patrolować przedmieścia Paryża gęsto zamieszkane przez wielopokoleniowe rodziny emigrantów. To miejsce rządzi się własnymi prawami, lokalne gangi podzieliły między sobą każdy centymetr dzielnicy. Nowi koledzy Stephana, Gwada i Chris, znają ten świat bardzo dobrze, ale gdy za sprawą młodzieńczego wybryku dochodzi do konfliktu, okazuje się, że zupełnie kto inny trzyma przedmieścia w garści.

Czas trwania: 1 godz. 42 min.
Reżyseria: Ladj Ly
Scenariusz: Ladj Ly, Giordano Gederlini
Gatunek: dramat
Produkcja: Francja
Obsada: Damien Bonnard (Brygadier Stéphane Ruiz), Djibril Zonga (Gwada), Alexis Manenti (Chris), Jeanne Balibar (Komisarz)BILETY

Przedsprzedaż karnetów 50 zł (ulgowe) i 60 zł od 13 do 23 stycznia.
Od 24 stycznia karnety w cenie 55 zł (ulgowe) i 65 zł.
Karnety na 3 wybrane filmy Festiwalu - 36 zł w sprzedaży od 13 stycznia.
Bilety na wybrane filmy Festiwalu 10-15 zł w sprzedaży od 13 stycznia.


Miejski Dom Kultury,Kino Świt

BM / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

MDK

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "MDK" podaj