czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 9 stycznia 2020
  • 10 stycznia 2020
  • wyświetleń: 12323

Na niebezpiecznym skrzyżowaniu w centrum powstanie rondo

Na skrzyżowaniu ulic Barlickiego i Prusa w Czechowicach-Dziedzicach notorycznie dochodzi do zdarzeń drogowych. Na szczęście plany budowy ronda w tym miejscu są coraz bliżej realizacji.

barlickiego, prusa
Skrzyżowanie ulic Barlickiego i Prusa · fot. czecho.pl


Na ostatniej sesji Rady Miejskiej w Czechowicach-Dziedzicach burmistrz Marian Błachut przekazał radnym informację o pozytywnej ocenie wniosku na dofinansowanie przebudowy drogi powiatowej - ulicy Prusa w Czechowicach-Dziedzicach. W ramach inwestycji na niebezpiecznym skrzyżowaniu ulic Prusa i Barlickiego powstanie rondo.

- Miałem okazję rozmawiać ze starostą bielskim. Powiedział mi, że formalnie wniosek został oceniony pozytywnie i jest wysoce prawdopodobne, że wspólna inwestycja z powiatem - modernizacja ulicy Prusa, połączona z budową ronda, będzie miała bardzo duże szanse na uzyskanie finansowania - poinformował radnych burmistrz Marian Błachut.

Kraksa na rogu Barlickiego z Prusa - 5.06.2019
Kraksa na rogu Barlickiego z Prusa - 5.06.2019 · fot. nadesłane przez czytelnika


Gospodarz gminy dodał, że "radość będzie okupiona wysiłkiem finansowym", który na swoje barki musi wziąć także czechowicki samorząd.

- Wniosek był szacowany na 10 mln złotych. Przy założeniu, że uda nam się uzyskać maksymalne dofinansowanie do 60 procent, to i tak musielibyśmy dać wspólnie z powiatem co najmniej po 2 mln złotych, pod warunkiem, że ta szacunkowa kwota z wniosku znajdzie potwierdzenie w przetargu - dodał Marian Błachut.

Jeśli zainteresowani realizacją inwestycji wykonawcy złożą wyższe oferty, wówczas gmina i powiat będą musiały przekazać na przebudowę ulicy Prusa jeszcze więcej pieniędzy.

- To potrzebna, oczekiwana i ważna społecznie inwestycja, porządkująca układ komunikacyjny w centrum miasta - zaznaczył burmistrz.

Na sesji padła już propozycja nazwy dla planowanego ronda. Radny Jacek Cwetler zaproponował, aby rondo upamiętniło strażaków, którzy w 1971 roku brali udział w akcji gaśniczej pożaru rafinerii ropy naftowej.

barlickiego, prusa
Skrzyżowanie ulic Barlickiego i Prusa · fot. czecho.pl

ab / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.