Wiadomości

  • 10 stycznia 2020
  • wyświetleń: 6751

PWiK wymieni tradycyjne wodomierze na urządzenia radiowe

PWiK w Czechowicach-Dziedzicach wymienia tradycyjne wodomierze na radiowe. W dniach od 13.01.2020 r. do 7.02.2020r. Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Czechowicach-Dziedzicach Sp. z o.o. dokona wymiany ok. 750 sztuk wodomierzy.

Pracownicy PWiK Sp. z o.o. będą wymieniać tradycyjne wodomierze strumieniowe na najbardziej nowoczesne urządzenia do pomiaru zużycia wody - to jest wodomierze objętościowe z możliwością zdalnego odczytu radiowego.

Dzięki tego typu urządzeniom klient uniknie bezpośrednich odczytów dokonywanych przez inkasentów, a posiadacz konta E-BOK uzyska dostęp do comiesięcznych informacji o ilości zużytej wody. Należy zaznaczyć, że odczyty radiowe dokonywane są przez PWiK w regularnych okresach, co z kolei przekłada się na możliwość stałej kontroli zużycia wody przez klienta.

Po tegorocznej wymianie, obejmującej w sumie około 1 300 sztuk - już 75% klientów PWiK będzie objęta systemem radiowego odczytu wodomierzy.

Koszty tegorocznej wymiany wodomierzy wyniosą około 600 tysięcy złotych i w całości zostaną pokryte przez Spółkę PWiK. PWiK będzie wymieniać wodomierze w budynkach przy ulicach: Bażantów, Bukowa, Cicha, Cienista, Jaskółcza, Jaśminowa, Kręta, Krucza, Lipowska, Nowa, Oliwna, Pasieki, Pawia, Partyzantów, Słowicza, Sokola, Sowia, Sosnowa, Spółdzielcza, Świerkowicka, Zamkowa, Żurawia.

Informujemy również, że pracownicy PWiK Sp. z o.o. dokonujący wymiany wodomierzy będą posiadać stosowne upoważnienia i legitymacje służbowe. W razie wątpliwości prosimy o kontakt z sekretariatem PWiK - 32 215 37 17.

Więcej informacji odnośnie wymiany wodomierzy uzyskają Państwo pod numerem PWiK w Czechowicach-Dziedzicach - 32 215 37 17. Aktualne informacje o przerwach w dostawie wody, prowadzonych pracach modernizacyjnych oraz usuwanych awariach uzyskają Państwo pod numerem telefonu Biura Obsługi Klienta PWiK 32 215 37 17 oraz na https://www.facebook.com/pwikczechowice.

ab / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.