Wiadomości

  • 14 stycznia 2020
  • wyświetleń: 1850

Bezpieczeństwo w internecie, na co zwrócić uwagę

Materiał partnera:

Jak wiadomo bezpieczeństwo w internecie jest bardzo ważne, w internecie jesteśmy narażani na wiele rożnych form ataków hakerskich, które najczęściej chcą wyłudzić od nas dane bankowe bądź zainfekować komputer, dlatego tak ważnym jest aby komputer był dobrze zabezpieczony i posiadał dobry program antywirusowy.

Bezpieczeństwo w internecie, na co zwrócić uwagę


Wiele informacji odnośnie bezpieczeństwa w internecie znajdziesz w serwisie plom.pl gdzie poruszamy różnego rodzaju problemy dotyczące internetu jak i komputerów, oprogramowania, które pomogą ci rozwiązać wiele problemów.

Bezpieczeństwo w interneciePodstawa jeżeli chodzi o bezpieczeństwo w dostępnie do różnego rodzaju serwisów gdzie często się logujemy czy też banku to ustawić bardzo mocne hasło. Które będzie składało się z wielu znaków w tym dużych i małych liter oraz znaków specjalnych.

Jak włamać się komuś na fbMiędzy innymi w artykule o takim temacie http://plom.pl/jak-wlamac-sie-komus-na-fb/ opisywaliśmy różnego rodzaju metody jak ktoś może dostać się na twoje konto i jak temu zaradzić. Min. po przez ustawienie bardzo mocnego hasła jak i pytań pomocniczych przy próbie odzyskania hasła. W tym wpisie staraliśmy się podać słabe punkty jak ktoś może cię podejść żeby uzyskać od ciebie hasło dostępu.

Podejrzane maileKolejna sprawa jeżeli chodzi o bezpieczeństwo twojego komputera to maile, a dokładniej te które dostajesz i są one o dziwnej treści bądź z prośbą o kliknięcie w link, który najczęściej pobiera złośliwe oprogramowanie, dlatego jeżeli nie spodziewasz się maila np od firmy kurierskiej to nigdy nie wchodź w linki, które są podane.

Nigdy także nie pobieraj plików z podejrzanych stron, zwłaszcza jeżeli nie korzystasz z żadnego programu antywirusowego. Jak już pisaliśmy obecnie dobry program antywirusowy z aktualną bazą wirusów do podstawa bezpieczeństwa twojego komputera.

Jeżeli płacisz kartą w internecie, rób to jedynie po przez zaufane serwisy transakcyjne, gdzie będziesz mieć pewność że dane twojej karty nie trafią w obce ręce, przez co ktoś mógłby wykorzystać twoją kartę.

Z komputera korzysta więcej osóbJeżeli z twojego komputera korzystasz więcej osób, np w pracy to pamiętaj żeby nie ustawiać zapamiętywania haseł ani formularzy, w przeciwnym razie ktoś będzie się mógł zalogować na twojego facebooka, bądź pocztę email i czytać twoje prywatne wiadomości, warto o tym pamiętać.

W obecnych czasach, ciężko żyć bez dostępu do internetu, ale często zapominamy jak łatwo możemy paść ofiarą kradzieży danych albo danych dostępowych do konta bankowego do którego często logujemy się przez internet.

Wymieniliśmy wyłącznie podstawowe zasady bezpieczeństwa, dzięki którym zwiększasz swoje bezpieczeństwo jak i bezpieczeństwo twoich prywatnych danych.