Wiadomości

  • 16 stycznia 2020
  • 18 stycznia 2020
  • wyświetleń: 12862

Szykują się duże remonty na drogach powiatowych

Do końca lipca potrwają 2 duże inwestycje drogowe w powiecie bielskim. W Hecznarowicach modernizowany jest trzeci ostatni odcinek ul. Krakowskiej. Komfort jazdy zmieni się również w Bestwinie, Starej Wsi, Zasolu Bielańskim i Czechowicach-Dziedzicach.

roboty drogowe
Powiat bielski zapowiada duże remonty na drogach · fot. bielsko.info


Do końca lipca potrwają 2 duże inwestycje drogowe w powiecie bielskim. W Hecznarowicach modernizowany jest trzeci ostatni odcinek ul. Krakowskiej. Na długości 2,6 km pojawi się nowa jezdnia, chodniki na całej długości oraz pobocze. Na granicy z Kętami drogowcy wybudują małe rondo. Koszt tego przedsięwzięcia, to ok. 9,5 mln zł.

Komfort jazdy zmieni się również w Bestwinie i Starej Wsi. Tam także przebudowywana jest ul. Krakowska, to trasa w kierunku Jawiszowic. Koszt modernizacji ok. 2,5-kilometrowego odcinka po przetargu, to prawie 9 mln zł. Oba przedsięwzięcia obejmują odwodnienie.

Na obie inwestycje pozyskano pieniądze z Funduszu Dróg Samorządowych w wysokości 60 proc. wartości. Pozostała kwota pokrywana jest po połowie przez samorządy: powiat bielski oraz gminy, w wyżej wymienionych przypadkach: Wilamowice i Bestwinę. - To praktyka, stosowana z powodzeniem w naszym powiecie od lat - mówi starosta bielski, Andrzej Płonka dziękując burmistrzom i wójtom.

W planach na 2020 r. są jeszcze przebudowy: ul. Prusa w Czechowicach-Dziedzicach oraz drogi powiatowej w Zasolu Bielańskim. One także mają być realizowane dzięki dofinansowaniu z Funduszu Dróg Samorządowych.

O planowanej inwestycji w Czechowicach-Dziedzicach pisaliśmy w artykule "Na niebezpiecznym skrzyżowaniu w centrum powstanie rondo". Po otrzymaniu dofinansowania powiat bielski zamierza od razu ogłosić przetarg na przebudowę ulicy Prusa. Jest szansa, że inwestycja zostanie zakończona jeszcze w 2020 roku.

- Nadal czekamy na rozstrzygnięcie konkursu w sprawie dofinansowania w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego dotyczącego rozbudowy fragmentu drogi powiatowej Międzyrzecze Dolne- Mazańcowice. To inwestycja, warta prawie 9,5 mln zł - mówi starosta Płonka. Dodaje, że w planach jest także rozbiórka starego i budowa nowego mostu w centrum Starej Wsi. Na to zadanie powiatowy samorząd także stara się o środki zewnętrzne.

ab / czecho.pl

źródło: Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.