czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 2 kwietnia 2007
  • wyświetleń: 1729

16 milionów na rozbudowę urzędu

Nawet szesnaście milionów złotych, w tym część ze środków europejskich, może kosztować rozbudowa budynku Urzędu Miejskiego w Czechowicach-Dziedzicach. Powiększony gmach ma pomieścić wszystkie rozproszone w kilku budynkach jednostki i centra informacyjne. Na początek powstać musi jednak projekt za – bagatela – trzysta tysięcy złotych.

Pieniądze na ten cel były rezerwowane od dawna, jednak inicjatywa okazywała się zbyt słaba. Teraz ma szansę realizacji, pomimo, że – co przyznaje nawet sam burmistrz – gmina ma ważniejsze potrzeby, w tym remonty dróg i kanalizacji.

Pomysł nie jest nowy, bo przed dziewięcioma laty opracowano podobny projekt, jednak dziś może on okazać się całkowicie nieprzydatny. Skupienie w jednym miejscu wszystkich jednostek ma ułatwić życie klientom oraz zarządzanie nimi przez burmistrza. Obiekt ma być również przystosowany architektonicznie do obsługi osób niepełnosprawnych.

smm / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.