Wiadomości

  • 16 stycznia 2020
  • 19 stycznia 2020
  • wyświetleń: 6442

Biskup pobłogosławił chrzcielnicę w Miliardowicach

Niezwykłą pamiątką niedzieli Chrztu Pańskiego w Miliardowicach będzie chrzcielnica, którą pobłogosławił 12 stycznia 2020 r. bp Piotr Greger.

biskup greger
Biskup pobłogosławił chrzcielnicę w Miliardowicach · fot. Diecezja bielsko-żywiecka


Administrator parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Miliardowicach ks. Zygmunt Mizia poprosił wiernych, by podziękowali Bogu za własny chrzest. - To jest okazja, by podziękować za kapłanów, naszych rodziców i chrzestnych, ale też abyśmy bardzo poważnie pomyśleli o tym sakramencie, o jego przeżywaniu we wspólnocie parafialnej i rodzinie - wezwał.

Podczas liturgii bp Greger przypomniał wagę chrztu świętego i pobłogosławił kamienną chrzcielnicę, która po raz pierwszy pojawiła się w przestrzeni prezbiterium miliardowickiej świątyni.

Biała chrzcielnica ze szklanym wnętrzem na wodę święconą usytuowana jest twarzą do wiernych, na lekkim podwyższeniu, dzięki czemu znak źródła chrzcielnego jest niezwykle czytelny. Biskup wyjaśnił przy tej okazji ważność i godność pierwszego sakramentu, który otwiera drogę do innych sakramentów.

ab / czecho.pl

źródło: Diecezja Bielsko-Żywiecka

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.