czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 20 stycznia 2020
  • 21 stycznia 2020
  • wyświetleń: 9926

Sygnalizacja nie działa od kilku tygodni. Trwają pracę na linii kolejowej

Nasza czytelniczka zwróciła uwagę na problem niedziałającej od kilku tygodni sygnalizacji świetlno-dźwiękowej na przejeździe kolejowym w Bestwince.

przejazd
fot. czytelniczka


Mowa o przejeździe kolejowym w ciągu ulicy Dankowickiej w Bestwince, w pobliżu granicy z Kaniowem, gdzie znajduje się przejazd kategorii C z samoczynną sygnalizacją świetlną.

- Porażka... Od trzech tygodni nie działa sygnalizacja. Czy musi dojść do tragedii? Przy mgle o 5 rano nic nie widać. Żeby cokolwiek zobaczyć, trzeba wjechać na przejazd, co nie wróży dobrze. Pozdrawiam nasze koleje - pisze nasza czytelniczka.

Jak udało nam się ustalić, sygnalizacja została wyłączona na czas trwania prac modernizacyjnych na linii kolejowej nr 93. Spółka PKP PLK zapewnia, że w trakcie robót zachowane są szczególne procedury bezpieczeństwa. Pociągi przejeżdżają przez przejazd z prędkością maksymalną do 20 km/h, a przed wjazdem na przejazd maszynista wielokrotnie uruchamia sygnał baczność.

ab / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.