Wiadomości

  • 21 stycznia 2020
  • wyświetleń: 3117

Wypożyczalnie samochodów Enterprise Rent-A-Car - najlepszy sposób na bezpieczną podróż

Materiał partnera:

Wynajem samochodów to obecnie coraz bardziej popularna praktyka. Czasami trudno wyobrazić sobie życie bez czterech kółek. Ułatwiają one funkcjonowanie. Nie zawsze jednak mamy możliwość kupić auto. Dlatego powstaje coraz więcej wypożyczalni samochodów. Na co warto zwrócić uwagę przy wypożyczaniu auta? Spróbujemy odpowiedzieć na najważniejsze pytania.

1. Krok pierwszy - dokładnie przeczytaj ofertę
2. Krok drugi - przed podpisaniem umowy obejrzyj samochód
3. Krok trzeci - zwróć uwagę na ubezpieczenie
4. Wynajem samochodu w Katowicach
5. Wynajem samochodu na lotnisku

Krok pierwszy - dokładnie przeczytaj ofertęLiczba wypożyczalni samochodów rośnie niczym grzyby po deszczu. Zanim zdecydujemy się na usługi konkretnej formy musimy dokładnie przeczytać regulamin, jaki zamieszczany jest na stronach internetowych poszczególnych przedsiębiorstw. Dzięki temu dowiemy się, co zawiera cena wynajmu, jaki jest dzienny limit kilometrów i ile będziemy musieli zapłacić za przekroczenie go. Każda firma wprowadza swoje zasady, dlatego nie możemy być pewni, że wszystkie instytucje zajmujące się wynajmem aut będą miały identyczne regulaminy. Wnikliwe przeanalizowanie oferty uchroni nas przed przykrymi niespodziankami. W końcu nieznajomość prawa zawsze szkodzi, także w przypadku korzystania z różnych usług.

Wypożyczalnie aut mogą obciążyć swoich klientów dodatkowymi opłatami, na przykład za skorzystanie z fotelika dla dziecka czy nawigacji. Wszystkie zasady dotyczące właśnie wypożyczania sprzętu będą dokładnie opisane na stronach internetowych oraz w umowie. Oprócz tego trzeba się także dowiedzieć, jak wygląda kwestia zwrotu auta z pustym bakiem. Większość firm nakłada na użytkowników obowiązek tankowania. Jeśli oddamy samochód z pustym bakiem, to trzeba będzie uiścić znacznie wyższą zapłatę niż tankowanie.


Krok drugi - przed podpisaniem umowy obejrzyj samochódNiezależnie od tego, czy wypożyczamy auto dla firmy czy jesteśmy klientami prywatnymi, musimy przed podpisaniem umowy dokładnie obejrzeć dany wóz. Każde, nawet najmniejsze zarysowanie, powinno zostać zgłoszone do pracowników wypożyczalni i wpisane do specjalnego protokołu. W przeciwnym razie za wszelkie uszkodzenia, zarysowania czy braki w wyposażeniu będziemy musieli zapłacić. Trzeba ocenić, czy działają żarówki wewnątrz pojazdu oraz zewnętrze reflektory. Jeśli okaże się, że auto ma za dużo usterek, możemy poprosić o przydzielenie innego pojazdu. Warto także zweryfikować, czy w wyposażeniu auta są apteczka pierwszej pomocy, działająca gaśnica, zapasowe sprawne koło oraz trójkąt ostrzegawczy.

Krok trzeci - zwróć uwagę na ubezpieczeniePraktycznie każdy kierowca zdaje sobie sprawę z tego, że auto powinno być ubezpieczone. Najważniejsze jest ubezpieczenie OC. Oprócz tego osoby wypożyczające auta mogą dodatkowo wykupić polisę zapewniającą ochronę w przypadku kradzieży czy uszkodzenia wnętrza pojazdu. Oczywiście kolejne polisy wiążą się z podwyższeniem opłat za wynajem, jednak pozwoli to ochronić nas przed większymi karami finansowymi w przypadku różnych nieszczęśliwych wypadków.

Wynajem samochodów w Katowicach


Katowice to bardzo ważny punkt na mapie Polski, głównie ze względu na wybudowane w mieście lotnisko. W związku z tym istotne są dobre połączenia komunikacyjne z najważniejszymi miastami na mapie naszego kraju. Wynajem aut w Katowicach to zatem coraz częstsza praktyka. Wypożyczalnie samochodów Enterprise Rent-A-Car to firmy z długoletnią historią i doświadczeniem. W Polsce przedsiębiorstwo funkcjonuje od 2014 roku, a na świecie świadczy usługi już od 1957 roku. Ta wypożyczalnia samochodów w Katowicach dokłada wszelkich starać, aby zaoferować swoim klientom najlepsze pojazdy.

Aby wynająć samochód wystarczy wejść na stronę internetową i wybrać auto. Do wyboru mamy ekonomiczne pojazdy, luksusowe i bardziej sportowe auta oraz większe vany. Każdy klient znajdzie auto idealnie dobrane do swoich potrzeb.

Wynajem samochodu na lotnisku

Wynajem samochodów w Katowicach to dobry pomysł dla turystów i biznesmenów, którzy podróżują po całej Polsce. Dużym udogodnieniem będzie wynajem samochodu na lotnisku. Dzięki temu od razu po lądowaniu i załatwieniu wszelkich formalności związanych z odebraniem bagażu możemy wypożyczyć auto. W formularzu wynajmu wystarczy tylko zaznaczyć opcję odbioru pojazdu z lotniska. Taki sposób skorzystania z oferty firmy pozwoli nam zaoszczędzić sporo czasu. Wynajem samochodu na lotnisku to nie jedyne udogodnienie, jakie przygotowało przedsiębiorstwo dla klientów. Jeśli skorzystaliśmy z usług Enterprise Rent-A-Car w Katowicach, nie trzeba zwracać auta w tym samym mieście. Wypełniając ankietę, musimy zaznaczyć miejsce, gdzie oddamy wypożyczony przez nas pojazd. W ten sposób wypożyczalnia aut w Katowicach wychodzi naprzeciw oczekiwaniom każdego klienta.

Jeżeli czeka cię długa podróż, ale nie masz samochodu, nie musisz być skazany na korzystanie z usług komunikacji publicznej. Wystarczy tylko wejść na stronę firmy Enterprise Rent-A-Car i wypełnić najważniejsze informacje. Nie pozostaje zatem już nic, jak tylko zasiąść wygodnie za kierownicą i szykować się w podróż.Wybieraj tylko sprawdzone wypożyczalnie samochodów w Polsce i na świecie!Wypożyczalnia samochodów Enterprise Rent-A-Car
Wolności 90
42-625 Ożarowice
+48 800 702 891
+48 58 621 06 06
+48 800 702 893
https://www.enterpriserentacar.pl/pl/wypozyczalnia-samochodow/lokalizacje/polska/katowice.html