czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 24 stycznia 2020
  • wyświetleń: 3204

1% podatku na rzecz fundacji, która wspiera Szpital Pediatryczny

Sprzęt medyczny o wartości 445 tys. zł- takie wsparcie szpital pediatryczny w Bielsku-Białej otrzymał dotychczas od fundacji "Razem dla dzieci". To m.in. kardiomonitory, sprzęt do artroskopii, łóżka szpitalne z materacami i szafkami, zestaw do wykonywania zabiegów ortopedycznych itp. Dzięki temu poprawiła się jakość diagnostyki i wykonywanych zabiegów oraz komfort pobytu małych pacjentów.

szpital pediatryczny
Szpital Pediatryczny w Bielsku-Białej · fot. materiały prasowe


Fundacja na rzecz rozwoju Szpitala Pediatrycznego "Razem dla dzieci" pozyskuje sponsorów, ale tak naprawdę każdy może ją wesprzeć. Fundacja jest organizacją pożytku publicznego, w związku z czym można jej przekazać odpis 1 proc. swojego podatku za 2019 r. To ważne źródło, tylko w ostatnim roku przyniosło prawie 16 tys. zł. - Wszystkie dzieci są nasze, a szpital pediatryczny w Bielsku-Białej jest jedyną taką placówką w regionie - starosta bielski Andrzej Płonka namawia do wspierania fundacji.

Z funkcją prezesa fundacji "Razem dla dzieci" pożegnała się Małgorzata Szwed, przewodnicząca Beskidzkiej Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych w Bielsku-Białej. Kierowała organizacją przez 2 kadencje od jej założenia w 2014 r. Zastąpi ją Teresa Zejma, wieloletnia szefowa bielskiego I Urzędu Skarbowego oraz dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach. Małgorzata Szwed nadal będzie działała na rzecz małych pacjentów - objęła funkcję członka zarządu fundacji.

Warto podkreślić, że wszystkie osoby angażujące się w działalność fundacji wykonują swoją pracę społecznie, bez żadnego wynagrodzenia. Koszty administracyjne: opłaty bankowe, utrzymanie strony internetowej, opłaty pocztowe w ostatnich latach wyniosły ok. 2 tys. zł.

Zachęcamy gorąco w imieniu małych pacjentów Szpitala do wspierania Fundacji na Rzecz Rozwoju Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej "Razem dla Dzieci".

Organizacja pożytku publicznego, KRS: 0000501927 .

Aby wesprzeć powyższe działania, możecie Państwo przekazać odpis 1% podatku za rok 2019 lub dokonać darowizny na konto Fundacji - Bank Polskiej Spółdzielczości S.A. w Bielsku-Białej ul. S. Sempołowskiej 21, Numer: 86 1930 1770 2130 0119 9125 0001.

Istnieje także możliwość przekazania darowizny za pośrednictwem systemu PayPal uruchomionego na stronie Fundacji: www.razemdladziecibielsko.org.pl.

ab / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.