Wiadomości

  • 26 stycznia 2020
  • wyświetleń: 3872

Chcesz kupić tanie ubezpieczenie samochodu? Sprawdź wysokość składek przez internet!

Materiał partnera:

Każdy kierowca chciałby płacić za swoje ubezpieczenie samochodowe jak najmniej. Koszty u ubezpieczycieli mogą być jednak zróżnicowane. Jednak dzisiaj, aby znaleźć dla siebie jak najtańsze polisy, nie trzeba nawet wychodzić z domu. Teraz można zrobić to on-line!

Chcesz kupić tanie ubezpieczenie samochodu? Sprawdź wysokość składek przez internet!


Właściciele samochodów mają obowiązek zakupienia polisy OC, która chroni ich przed skutkami wywołanych kolizji i wypadków. Dodatkowo, do dyspozycji są także inne polisy ubezpieczeniowe - AC, czyli auto-casco, pakiety Assistance zapewniające wsparcie w podróży, czy też ubezpieczenia NNW - następstw nieszczęśliwych wypadków.

W ciągu ostatnich lat koszty ubezpieczenia samochodu poszły znacznie w górę. Coraz więcej kierowców szuka więc sposobów na tanie ubezpieczenie samochodu. Różnice pomiędzy propozycjami ubezpieczycieli mogą wynosić nie tylko kilkaset, ale niekiedy nawet kilka tysięcy złotych.

Towarzystwa indywidualnie kalkulują koszty ubezpieczeń dla swoich klientów. W związku z tym nie mam możliwości wskazania jednego, najtańszego ubezpieczyciela. Aby znaleźć najlepszą ofertę ubezpieczeniową, warto porównać różne propozycje ubezpieczycieli. Jak można zrobić to łatwo i szybko?

Porównanie ubezpieczeń samochodowych - nie tylko u agentaObecnie kierowcy mają możliwość korzystania z usług agentów ubezpieczeniowych. Są to specjaliści w dziedzinie ubezpieczeń, którzy pomagają swoim klientom w znalezieniu najlepszych ofert. W tym celu porównują dla nich polisy u różnych ubezpieczycieli.

Wizyta u agenta ubezpieczeniowego będzie pomocna także wtedy, gdy zamierzamy zakupić ubezpieczenia samochodowe, a także podpisać umowę na polisę. Musimy jednak pamiętać o tym, że na spotkanie trzeba przeznaczyć minimum godzinę.

Właściciele samochodów nie muszą jednak udawać się do agenta, aby porównać oferty wielu towarzystw ubezpieczeniowych. Teraz tanie ubezpieczenie samochodu można znaleźć także samodzielnie - za pośrednictwem specjalnych kalkulatorów ubezpieczeniowych dostępnych on-line. Wtedy kalkulację można wykonać w dowolnym momencie - nawet teraz!

Kalkulatory ubezpieczeń on-line - co warto o nich wiedzieć?Serwisy internetowe umożliwiające obliczenie kosztów ubezpieczeń samochodowych cieszą się teraz dużym powodzeniem wśród kierowców.

Są nie tylko dostępne przez cały czas, ale również bardzo proste w obsłudze. Dzięki im można zaoszczędzić naprawdę spore sumy - nawet kilkaset czy kilka tysięcy złotych na ubezpieczeniu samochodowym OC, AC i innych polisach, zawierając umowę z ubezpieczycielem przez internet.

Podobnie jak agenci ubezpieczeniowi, także kalkulatory skupiają wielu ubezpieczycieli w jednym miejscu. Na przykład, popularny serwis Porówneo.pl, współpracuje z towarzystwami takimi, jak: Benefia, Ergo Hestia, Link4, AXA, Aviva, Generali, MTU24 czy Proama. Wobec tego klient ma możliwość sprawdzenia wielu ubezpieczeń w jednym miejscu - to duża oszczędność czasu!

Korzystanie z tego typu serwisów internetowych jest całkowicie darmowe - nie pobierają one od swoich klientów żadnych opłat za dokonanie kalkulacji, a także nie obligują do wykupienia polisy.

Jak można zatem sprawdzić cenę ubezpieczenia za pośrednictwem tego typu serwisów internetowych?

Sprawdzenie kosztów ubezpieczenia przez internet - krok po krokuSamodzielne wyliczenie składki ubezpieczeniowej nie musi być trudne! Dzięki kalkulatorom ubezpieczeń on-line może zrobić to każdy kierowca.

1. Wybranie odpowiedniego kalkulatora - warto wybrać ten sprawdzający oferty u wielu ubezpieczycieli, na przykład Porówneo.pl.

2. Wskazanie na typ ubezpieczenia - za pomocą takich serwisów można sprawdzić koszty polis OC, AC, NNW oraz Assistance.

3. Wypisanie formularza do kalkulacji ubezpieczenia - to najdłuższy etap, ale kalkulator nie wymaga ręcznego wypełniania pół - wystarczy wybrać odpowiednie odpowiedzi w okienkach. W formularzu wpisuje się szereg informacji związanych z pojazdem, jego posiadaczem, a także ubezpieczeniem.

4. Sprawdzenie kosztów ubezpieczenia - kalkulator prezentuje wszystkie wyniki w postaci przejrzystej tabeli szeregującej oferty od najtańszej do najdroższej.

5. Zakupienie ubezpieczenia przez internet - kierowca zainteresowany zakupieniem polisy w wyliczonej przez kalkulator cenie ma taką właśnie możliwość. Należy wtedy nacisnąć na przycisk przy wybranym ubezpieczeniu, aby przejść na stronę towarzystwa i tam zawrzeć umowę.

W związku z tym samodzielne sprawdzenie kosztów ubezpieczeń u różnych ubezpieczycieli jest naprawdę bardzo proste - cała procedura zajmie nam zaledwie kilka minut!

Kalkulatory ubezpieczeń on-line - sprawdź wysokość swojej polisy już teraz!Jeśli również musisz zakupić nowe ubezpieczenie samochodowe i nie wiesz, który ubezpieczyciel będzie mógł zaproponować ci najlepsze oferty, możesz już teraz skorzystać z kalkulatorów dostępnych w sieci, aby błyskawicznie obliczyć koszty i potem zawrzeć umowę ubezpieczeniową z wybranym towarzystwem.

Kierowcy korzystający z takich właśnie serwisów mogą zaoszczędzić na zakupie polis ubezpieczeniowych od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych. Sprawdź, ile możesz zyskać!

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.