czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 30 stycznia 2020
  • 4 lutego 2020
  • wyświetleń: 8378

PKM robi pierwszy krok w kierunku elektrycznych autobusów

Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej w Czechowicach-Dziedzicach ogłosiło przetarg na wykonanie programu funkcjonalno-użytkowego w celu zakupu i zainstalowania infrastruktury do ładowania autobusów elektrycznych na potrzeby realizacji projektu pn. "Elektromobilna komunikacja miejska w Czechowicach-Dziedzicach".

solaris
Solaris Urbino 18 electric · fot. Solaris


Program funkcjonalno-użytkowy stanowić musi podstawę do wykonania dokumentacji projektowej oraz ogólnych specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych wraz z opisem i ustaleniem wartości opracowania dokumentacji projektowej (budowlano-wykonawczej).

Projekt musi zawierać określenie szacunkowych kosztów budowy, rozbudowy i montażu elementów wchodzących w skład inwestycji z uwzględnieniem podziału na zadania.

W ramach projektu przewidziany jest:
  • Zakup i dostawa 2 autobusów elektrycznych przegubowych klasy MEGA.
  • Budowa stacji szybkiego ładowania wraz z zasilaniem energetycznym zlokalizowanej na terenie placu postojowego przystanku Czechowice-Dziedzice Silesia, wyposażonej w 1 sztukę ładowarki pantografowej.
  • Budowa stacji wolnego ładowania wraz z zasilaniem energetycznym zlokalizowanej na terenie zajezdni autobusowej PKM przy ulicy Michała Drzymały 16 w Czechowicach-Dziedzicach wyposażonej w 2 ładowarki Plug-in.
  • Dostosowanie instalacji elektroenergetycznej na terenie zajezdni autobusowej PKM w Czechowicach-Dziedzicach przy ulicy Drzymały do potrzeb ładowania autobusów elektrycznych z przygotowaniem stanowisk ładowania autobusów wraz z niezbędną infrastrukturą umożliwiającą swobodny podjazd autobusu pod ładowarkę. PFU musi uwzględniać możliwość rozbudowy o kolejne stanowiska do ładowania autobusów elektrycznych.
  • Dostosowanie instalacji elektroenergetycznej na terenie placu postojowego przystanku Czechowice-Dziedzice Silesia.


Wyłoniony w przetargu wykonawca będzie miał 27 dni na stworzenie programu funkcjonalno-użytkowego. Przetarg na realizację projektu, czyli m.in. zakup autobusów elektrycznych i budowę instalacji ładowania, przewidziany jest na czwarty kwartał 2020 r. /pierwszy kwartał 2021 r.

ab / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.