Praca Czechowice-Dziedzice Praca Czechowice-Dziedzice

czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 5 kwietnia 2007
  • wyświetleń: 2048

Do Silesii przyjedzie ważna osoba

Szkoci chcą pokazać jak bardzo zależy im na czechowickiej kopalni Silesia. I jak poważnym są inwestorem. W nieco ponad miesiąc po ostatniej wizycie szefowie firmy Gibson Group ponownie przyjeżdżają do Czechowic-Dziedzic.

Ma im towarzyszyć wysokiej rangi urzędnik Ambasady Brytyjskiej. W siedzibie związków zawodowych zaraz po świętach odbędzie się konferencja, na której ma zostać ogłoszony program sprzedaży kopalni, a także harmonogram prac.

Z Gibson Group, energetycznym potentatem z Wysp Brytyjskich mającym swoją siedzibę w Glasgow w Szkocji, związkowcy Silesii nawiązali kontakt dwa lata temu.

Plany inwestycyjne Gibson Group zostaną przedstawione w obecności prezesa Kompanii Węglowej Grzegorza Pawłaszka, któremu Ministerstwo Gospodarki zasugerowało zaangażowanie się w sprzedaż czechowickiego zakładu. W konferencji poza związkowcami wezmą udział Tom Gibson, prezes Gibson Group i dyrektorzy firmy. Razem z nimi przyjedzie również Paul Fox, radca ds. handlowych i Unii Europejskiej oraz konsul generalny Wielkiej Brytanii w Polsce. Zamiary GG wobec Silesii otrzymały aprobatę rządu brytyjskiego.

Więcej czytaj w Dzienniku Zachodnim.

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.