czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 3 lutego 2020
  • wyświetleń: 4672

Sportowcy i ich mentorzy nagrodzeni przez władze powiatowe

Powiat bielski stoi sportami wodnymi i zimowymi. Podczas noworocznego spotkania środowiska sportowego władze uhonorowały prawie 50 zawodników, którzy odnieśli sukcesy w minionym roku. To znacznie więcej nagród niż w poprzednich latach. Wśród wyróżnionych są olimpijskie nadzieje.

nagrody dla sportowców
Sportowcy i ich mentorzy nagrodzeni przez władze powiatowe · fot. Powiat Bielski


Sporty wodne w powiecie bielskim mają się wyjątkowo dobrze. Aż 17 wyróżnionych, to zawodnicy uprawiający kajakarstwo z MKS Czechowice-Dziedzice i kajak-polo z UKS "Set" Kaniów. Sukcesy odnoszą też przedstawiciele sportów zimowych. Uhonorowano aż 15 sportowców z następujących dyscyplin: skoki narciarskie, kombinacja norweska, narciarstwo biegowe i narciarstwo alpejskie. Swoją pasję realizują oni w klubach w Szczyrku i Bystrej. W 2019 roku medale zdobywali także lekkoatleci, judocy, badmintoniści, tenisiści stołowi, szczypiornistki i reprezentanci sportów siłowych.

- To dowód na to, jak udany był 2019 rok dla zawodników reprezentujących nasz powiat na arenach krajowych, ale też w mistrzostwach Europy i świata - mówił starosta bielski Andrzej Płonka, gratulując sportowcom i ich trenerom.

Za nadzieje olimpijskie z terenu powiatu bielskiego uznano Maję Malarz z UKS "Victorii" Kozy, która na Mistrzostwach Polski wypływała aż 5 medali, rywalizując z juniorami i juniorami młodszymi oraz Adriana Kupczaka z UKS "Olimp" Mazańcowice, który przywiózł złoty medal w skoku o tyczce z Letnich Mistrzostw Polski Juniorów i Juniorów Młodszych, a wśród seniorów był blisko podium. - To był niesamowity dla mnie rok. Tyle trenowałam, wkładając w to mnóstwo serca i siły, że wiedziałam, że to musi się tak skończyć - mówi 16-letnia Maja Malarz, która w basenie spędza na treningach ponad 3 godzinny dziennie.

nagrody dla sportowców
Sportowcy i ich mentorzy nagrodzeni przez władze powiatowe · fot. Powiat Bielski


Starosta bielski oraz Jan Borowski, przewodniczący rady powiatu, złożyli też gratulacje Zbigniewowi Banetowi, który jest prezesem LKS "Klimczok" Bystra od 37 lat. Społecznik, trener i wychowawca obchodził niedawno 80. urodziny. Jak przyznaje, siłą napędową do działania są osiągnięcia wychowanków klubu. To skoczkowie narciarscy: Łukasz Kruczka i Jakub Wolny, 16-letnie zawodniczki, które w sztafetach wywalczyły Mistrzostwo Polski oraz ich młodsze koleżanki z wicemistrzostwem kraju. Wśród podopiecznych są również dzieci, które zdobyły tytuł mistrzów świata w nieoficjalnych zawodach dla dzieci.

ar / czecho.pl, źródło: Powiat Bielski

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.