czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 4 lutego 2020
  • wyświetleń: 2119

Dekoracje okienne - zasłony, firany, a może... karnisze?

Materiał partnera:

Wybór dekoracji okiennych jest dziś bardzo duży. Firany, zasłony, a nawet... karnisze. Wszystko to są elementy, które nadają się do dekoracji okna w dowolnym pomieszczeniu. Ciekawe jest to, że wszystkie te ozdoby można ze sobą połączyć. Trzeba jednak zachować przy tym harmonię.

Dekoracje okienne - zasłony, firany, a może… karnisze?


Zasłony i firany zawsze modną ozdobąWystrój okien za pomocą zarówno zasłon, jak i firan zawsze jest modny i na czasie. Wystarczy tylko umiejętnie tkaniny te zawiesić, aby stworzyć w ten sposób atrakcyjną ozdobę nie tylko okna, ale i całego pomieszczenia. Ozdoby te można zawiesić praktycznie na dowolnym karniszu, a także dopasować do wybranej stylizacji. We wnętrzach, w których dominuje szkło i chrom, idealnie prezentować się będą karnisze metalowe. Zawiesić na nich warto zasłony lub rolety w bardziej stonowanych kolorach. Drewniane karnisze najlepiej prezentują się w pomieszczeniach, w których znajdują się naturalne tkaniny. Dekorując okna, należy zachować umiar. Chodzi o to, że zarówno firany, zasłony, jak i karnisze świetnie uzupełniają i podkreślają styl. Większa ilość dodatków mogłaby tylko zaszkodzić zarówno tej części pomieszczenia, jak i całemu wnętrzu.

Jaki karnisz będzie najlepszym wyborem?Karnisze powinno się dobierać zależnie od tego, jaki styl panuje w konkretnym pomieszczeniu i od dodatków, które się w nim znajdują. Ważne jest również to, aby dopasować je do indywidualnych oczekiwań. Jeżeli komuś podobają się karnisze metalowe, to byłoby bez sensu inwestować w drewniane. Wystrój wnętrza zawsze można dostosować do wyglądu karniszy, choć byłoby łatwiej zrobić odwrotnie. Wybierając karnisz, nie należy kierować się ceną. Trzeba zwrócić uwagę na rodzaj materiału i sposób wykończenia, a także przede wszystkim na jego wymiary. Więcej o karniszach dowiesz się na https://rolety.eu/pl/4-karnisze

Do jakich pomieszczeń warto kupić karnisze?Tak naprawdę nie ma znaczenia, czy jest to mieszkanie, restauracja, biuro czy inny lokal o charakterze komercyjnym. W każdym z nich karnisze sprawdzą się w stu procentach. Trzeba tylko dokonać wyboru tego odpowiedniego i chodzi tu bardziej o wygląd niż parametry techniczne czy rodzaj zastosowanego w produkcji materiału. Wszystkie karnisze nadają się do poszczególnych pomieszczeń, więc warto zwrócić na nie swoją uwagę. Karnisze coraz chętniej stosowane są też w hotelach i innych obiektach noclegowych, gdzie stanowią fantastyczne uzupełnienie wystroju wnętrza. Jeżeli więc chodzi o karnisze, nie ma żadnych ograniczeń związanych z miejscem ich montażu.

Zobacz także: https://webkurier.pl/rolety-czy-zaluzje/

Czy firany, zasłony i rolety to dobre połączenie?Nic nie stoi na przeszkodzie, by oprócz firan, zasłon i karniszy okno zdobiły również rolety, jeżeli oczywiście będą się dobrze wkomponowywać w całość. Tak samo nic nie stoi na przeszkodzie, aby w oknie, w którym są już rolety, zastosować dodatkowo karnisze wraz z firankami i zasłonami. Dekoratorzy mają mnóstwo pomysłów na to, jak można sprytnie i zarazem dobrze połączyć wszystkie te elementy wystroju okna. Warto nieco zaczerpnąć z ich wiedzy i doświadczenia, tworząc własne aranżacje. Z pewnością zrobią wrażenie na gościach i pozostałych domownikach.

Partnerem artykułu jest sklep internetowy z roletami i karniszami rolety.eu