czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 5 lutego 2020
  • wyświetleń: 3435

Pieniądze na rozbudowę ważnej drogi. Utrudnienia też w Bestwinie

Aż 4,5 mln zł na rozbudowę drogi powiatowej z Międzyrzecza Dolnego do Mazańcowic pozyskano ze środków unijnych. Jak informuje Zarząd Dróg Powiatowych w Bielsku-Białej, roboty potrwają do przyszłego roku.

krakowska
ulica Krakowska w Bestwinie · fot. ZDP w Bielsku-Białej


Przebudowany zostanie odcinek o długości prawie 2,5 km. Będzie bezpieczniej, ponieważ droga zostanie wzmocniona i poszerzona do 6,5 m, a po jednej stronie powstanie asfaltowe pobocze. Roboty obejmą również przebudowę zjazdów i skrzyżowań oraz wzmocnienie rowów.

- Zabiegi o pozyskanie środków trwały 2 lata. Udało się także dzięki wsparciu gminy Jasienica, czekamy na podpisanie umowy. To bardzo ważna droga, o remont której upominali się mieszkańcy, a która skomunikuje Jasienicką Niskoemisyjną Strefę Ekonomiczną z trasą ekspresową do Cieszyna - mówi starosta bielski Andrzej Płonka.

Rozbudowa, na którą pozyskano środki z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020 będzie kosztowała niespełna 9,5 mln zł. Reszta pieniędzy ma pochodzić z budżetu starostwa i gminy Jasienica.

Uwaga kierowcy! 5 lutego rozpoczną się utrudnienia na modernizowanej ul. Krakowskiej w Bestwinie. Drogowcy zajmą się przebudową przepustu. Część jezdni będzie zajęta.

ab / czecho.pl, źródło: Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.