Wiadomości

  • 6 kwietnia 2007
  • wyświetleń: 952

Bezpieczna Wielkanoc z policją

Bielscy policjanci są przygotowani do zapewnienia bezpieczeństwa w trakcie świąt Wielkiej Nocy. Na ulicach i drogach będzie znacznie więcej policyjnych patroli. Ich zadaniem będzie nie tylko reagowanie na zakłócenia porządku i łamanie prawa lecz również i oddziaływanie profilaktyczne. Znacznie częstsze niż zwykle będą kontrole stanu trzeźwości kierujących pojazdami.

Przypominamy, że kultywowanie tradycji lanego poniedziałku nie może być usprawiedliwieniem dla chuligańskich ekscesów. Dotkliwe oblanie osoby, która sobie tego nie życzy, może być zakwalifikowane jako przestępstwo naruszenia jej nietykalności. Jeżeli przy okazji, o co nie trudno, dojdzie do uszkodzenia przez zalanie np. telefonu komórkowego, aparatu fotograficznego to sprawca będzie odpowiadał również za przestępstwo uszkodzenia mienia. W poprzednich latach zdarzało się, że osoby biegające z wodą po jezdni były karane za stwarzanie zagrożenia w ruchu drogowym.

Wszyscy policjanci pełniący w tym dniu służbę będą wyjątkowo zdecydowanie reagować na wszystkie takie przypadki w których tradycja zostanie zastąpiona chuligańskimi wybrykami. O takim zagrożeniu proszę jak najszybciej informować służby dyżurne Policji, korzystając z numeru alarmowego 997 lub 112.

KMP w Bielsku-Białej

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.