czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 6 lutego 2020
  • wyświetleń: 6086

Czechowickie baletnice na Międzynarodowym Konkursie

Czechowiczanki uczęszczające do Prywatnej Szkoły Baletowej w Bielsku-Białej, po raz kolejny zawładnęły Międzynarodowym Konkursem Sztuki Baletowej w Elblągu, który odbył się w dniach 21-22 grudnia w Teatrze im. Aleksandra Sewruka w Elblągu.

czechowickie baletnice


Sara Amarante, która swoją pasję taneczną zaczynała w grupie "Szkraby" działającej przy czechowickim MDK, zajęła indywidualnie 2. miejsce w kategorii taniec współczesny do lat 9 a także - zespołowo - pierwsze, drugie i czwarte miejsce z grupą "Impresja", którą tworzą dziewczynki z II klasy baletowej. W skład zespołu wchodzą również Weronika Benek i Magdalena Godzik z Czechowic. Madzia zajęła ponadto drugie miejsce w duecie tańca współczesnego, a Sandra Brandys drugie miejsce solo w tej samej kategorii powyżej 15 lat.

Próby do konkursu trwały od września. Każda z tancerek przez wiele tygodni wkładała wiele pracy, serca oraz zaangażowania, aby zaprezentować się w tych dniach z klasą i na jak najlepszym poziomie. Konkurencja była bardzo duża zarówno z Polski jak i z zagranicy, ale dzięki wytrwałości oraz ogromnemu talentowi dziewczynki wróciły z sukcesami.

Tancerki zostały docenione i zmotywowane do dalszej pracy. Każdy taki konkurs jest wspaniałym doświadczeniem i przeżyciem dla występujących, ale również opiekunów, pedagogów oraz choreografów, którzy z ogromną wrażliwością i zaangażowaniem pracują na ten sukces przez wiele lat.

ar / czecho.pl

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.