czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 11 lutego 2020
  • 13 lutego 2020
  • wyświetleń: 2329

Powiat Bielski dołączył do Śląskiego Związku Gmin i Powiatów

7 lutego do grona powiatów zrzeszonych w Śląskim Związku Gmin i Powiatów dołączył Powiat Bielski. Organizacja zrzesza obecnie 140 jednostek samorządu terytorialnego z województwa śląskiego.

Posiedzenie Zarządu SZGiP w Starostwie Powiatowym w Bielsku-Białej - 07.02.2020. · fot. Powiat Bielski


"Wspólna polityka w zakresie najważniejszych wyzwań samorządowych"- tak o swoich oczekiwaniach wobec przynależności do Związku mówi Andrzej Płonka, starosta bielski. Dodaje, że chodzi o to aby głos samorządów był rzeczywiście słyszalny. - Zostaliśmy wybrani przez mieszkańców i ich reprezentujemy. Dlatego musimy jasno mówić o trudnej sytuacji, w której aktualnie znajduje się samorząd - wyjaśnia starosta.

Wśród największych problemów, z którymi dzisiaj mierzy się samorząd, Andrzej Płonka wskazuje trudną kondycję finansową szpitali, ale też oświatę, gospodarkę odpadami czy walkę ze smogiem.

Śląski Związek Gmin i Powiatów od prawie 30 lat aktywnie działa na rzecz dobra publicznego w województwie, m.in. poprzez ochronę interesów samorządów lokalnych. Piotr Kuczera, przewodniczący Śląskiego Związku Gmin i Powiatów oraz prezydent Rybnika przekonuje, że koordynowanie pewnych zagadnień z punktu widzenia gminy, powiatu i miasta przynosi znaczące efekty. Wśród wspólnych sukcesów podaje m.in. wdrażanie programu CEPIK, czyli systemu służącego rejestracji samochodów. - Praca urzędników w roboczych zespołach powołanych w ramach struktur związku buduje sieć merytorycznych kontaktów. Dzięki temu pewne zadania łatwiej wdrożyć, a co szczególnie istotne uniknąć błędów - mówi Piotr Kuczera.

Uchwała w sprawie przystąpienia powiatu do Śląskiego Związku Gmin i Powiatów została podjęta podczas posiedzenia zarządu Związku 7 lutego w Bielsku-Białej.

ar, źródło: Powiat Bielski

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.