czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 13 lutego 2020
  • 13 marca 2020
  • wyświetleń: 14642

Foto: Bieg Tropem Wilczym w Czechowicach-Dziedzicach za nami

Za nami:

W niedzielę, 1 marca w Czechowicach-Dziedzicach odbył się "Bieg Tropem Wilczym". Wydarzenie zorganizowały: Stowarzyszenie Pamięci Armii Krajowej w Bielsku-Białej, czechowicki Zespół Szkół Technicznych i Licealnych oraz NSZZ Solidarność.

Bieg Tropem Wilczym - 01.03.2020 · fot. Krzysztof Szczypka


Bieg odbył się na dystansie 1963 metrów trasą asfaltową. Długość trasy wskazywała na rok, w którym w walce zginął ostatni Żołnierz Wyklęty Józef Franczak ps. "Lalek".

W 2011 roku dzień 1 marca został ustanowiony świętem państwowym - Narodowym Dniem Pamięci "Żołnierzy Wyklętych". 1 marca 2020 roku Fundacja Wolności i Demokracji po raz ósmy zorganizuje ogólnopolski projekt "Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych". Głównym celem biegu jest oddanie hołdu żołnierzom polskiego podziemia antykomunistycznego działającego w latach 1944 -1963 w obrębie przedwojennych granic RP.

Bieg rozpoczął się przy Zespole Szkół Technicznych i Licealnych w Czechowicach-Dziedzicach, potem biegł ul. Traugutta 11, następnie trasa biegu wiodła ulicami: Traugutta, Towarową i Kolejową, gdzie pod Tablicą upamiętniającą 100. Rocznicę Odzyskania Niepodległości znajdującą się na ścianie Dworca PKP, zostały złożone kwiaty. Następnie bieg odbywał się będzie ul. Słowackiego, Traugutta, do mety, która znajdowała się będzie przy Zespole Szkół Technicznych i Licealnych.

bieg tropem wilczym


Harmonogram imprezy:
  • 11:00 - uroczyste otwarcie imprezy (aula ZSTiL Czechowice-Dziedzice, ul. Traugutta 11);
  • 11:30 - start biegu, złożenie kwiatów pod Tablicą na ścianie "Dziedzickiego Dworca";
  • 12:15 - zakończenie biegu; poczęstunek.


regulamin biegu

ab, mp / czecho.pl

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.