czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 13 lutego 2020
  • wyświetleń: 1961

Ubezpieczenie na życie dla seniora - dlaczego warto kupić?

Materiał partnera:

Ubezpieczenie na życie niesie za sobą wiele korzyści, pozwalając finansowo zabezpieczyć swoją przyszłość. O ile posiadanie takiej polisy przez osoby w kwiecie wieku nie budzi żadnych wątpliwości, o tyle seniorzy zastanawiają się nad zasadnością takiego rozwiązania. Sprawdź, czy opłaca się wykupić tzw. życiówkę dla osób starszych.

Ubezpieczenie na życie dla seniora


Ubezpieczenie na życie to polisa, dzięki której można uchronić się przed finansowymi skutkami nieoczekiwanych zdarzeń losowych. Ciężka choroba, poważny uraz czy zaawansowana operacja - to wszystko może nieść za sobą ogromne konsekwencje, wiążące się z koniecznością posiadania sporych środków finansowych. Z pomocą przychodzi właśnie tzw. życiówka - polisa dostępna nie tylko dla osób młodych, ale również seniorów.

Jak działa polisa na życie?Zasada działania polisy jest prosta: ubezpieczyciel przejmuje na siebie finansową odpowiedzialność w razie zdarzenia objętego umową. Wypłaca więc należne świadczenie, np. gdy dojdzie do poważnego wypadku, zachorowania czy nagłej śmierci.

Więcej na temat ubezpieczenia na życie dla seniorów można dowiedzieć się z artykułu https://www.rankingubezpieczennazycie.pl/b/czy-ubezpieczenie-na-zycie-dla-seniora-jest-oplacalne/88.html.

Senior powinien ubezpieczyć swoje życieChociaż ubezpieczenie na życie dla seniora często dostępne jest w nieco "okrojonej" wersji, warto zabezpieczyć się w taki sposób. Polisa zwiększa poczucie bezpieczeństwa finansowego - pozwala uzyskać środki w razie śmierci ubezpieczonego czy trwałego uszczerbku na zdrowiu. Z otrzymanych pieniędzy można więc pokryć koszty pochówku, leczenia czy rehabilitacji itp.

Na co uważać, wybierając ubezpieczenie na życie dla seniora?Towarzystwa ubezpieczeniowe proponują tego rodzaju polisy na różnych warunkach, na co wskazuje kalkulator internetowy dostępny na stronie https://kalkulatorubezpieczen.net.pl/. Należy zatem unikać wyboru przypadkowego rozwiązania, ponieważ może to oznaczać ubezpieczenie niedopasowane do potrzeb i oczekiwań.

Polisa na życie dla seniorów może różnić się:
  • sumą ubezpieczenia
  • zakresem ochrony
  • wyłączeniami odpowiedzialności
  • dopuszczalnym wiekiem ubezpieczającego itp.


Istotną rolę odgrywa przede wszystkim suma ubezpieczenia - jest to maksymalna kwota, na podstawie której ubezpieczyciel wylicza wysokość wypłacanego odszkodowania. Im wyższa, tym wyższego świadczenia można się spodziewać w razie nieprzewidzianego zdarzenia objętego umową ubezpieczeniową.