czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 25 lutego 2020
  • wyświetleń: 1337

Zabawa na świeżym powietrzu. Inspirujące pomysły na aktywne spędzanie czasu z dzieckiem

Materiał partnera:

Gry i zabawy outdoorowe to świetny sposób na oderwanie pociech od kolorowych ekranów, przed którymi to tak ochoczo i bezproduktywnie spędzają długie godziny wolnego czasu. Aktywna forma rozrywki to jednak nie tylko pomysł na rozwój sprawności ruchowej dzieci, ale też ich kreatywności, pomysłowości oraz umiejętności stawiania czoła wyzwaniom. Chcesz rozbudzić w swoim dziecku prawdziwą pasję? Poznaj nasze propozycje na to, jak jednocześnie bawić się i uczyć na świeżym powietrzu.

Zabawa na świeżym powietrzu. Inspirujące pomysły na aktywne spędzanie czasu z dzieckiem


Starożytny wojownik szkoli się w celności oraz trenuje siłę spokojuMimo coraz większemu postępowi nowych technologii, starożytne cywilizacje i ich wynalazki wciąż zaskakują współczesnego człowieka. Historia ludzkości może być naprawdę niezwykle ciekawa dla młodego odbiorcy, jeśli tylko poda się ją w interesujący sposób, jakim jest na przykład zabawa.

Lekcja historii z łukiem, procą, dmuchawką i bumerangiemPrzenieść się o kilka stuleci wstecz, w sposób zachwycający młodzieńczy umysł, pozwolą Twojemu dziecku pierwotne bronie, które dziś służą wyłącznie do ćwiczenia celności, spostrzegawczości i opanowania. Należą do nich łuki, które umożliwiają uprawianie tego szlachetnego sportu, jakim jest łucznictwo, proce, dmuchawki oraz bumerangi. Każda z nich wymaga dużo zaangażowania i treningu, a oprócz tego wiele uczy o przedstawicielach zupełnie innych kultur, nie tylko wchodzących w skład współczesnej Europy - na przykład Indianach czy Buszmenach.

mysliwy-z-lukiem


Warto przeczytać:Mały obserwator, badacz i naukowiec odkrywa tajniki otaczającego świataDzieci i młodzież niełatwo dziś oderwać od smartfonów, komputerów, czy telewizorów - o tym już wspomnieliśmy. Ale dlaczego tak jest? Często po prostu nie zdają sobie sprawy, jak fascynujące sekrety skrywa, otaczający ich, rzeczywisty świat. Warto więc trochę pomóc pobudzić w nich tę ciekawość, ponieważ ta pozwoli rozkwitnąć ich wyobraźni i wiedzy.

Zabawa w astrofizyka z teleskopem astronomicznymW tym celu pomocne okażą się między innymi teleskopy astronomiczne. Takie urządzenie można kupić już od około 200 zł, a dzięki niemu Twoja pociecha na własne oczy zobaczy niesamowite planety, ciała niebieskie i układy gwiazd, co będzie dla niej bezcennym doświadczeniem. Uświadomi ją to również o tym, jak ogromny jest nasz wszechświat oraz pozwoli snuć fantazje o życiu w kosmosie. Na takie przeżycie, zapewniamy, nie pozostanie obojętna.

Zabawa na świeżym powietrzu. Inspirujące pomysły na aktywne spędzanie czasu z dzieckiem


Być jak biolog z mikroskopemPrzyglądać można się jednak nie tylko oddalonym o lata świetlne obiektom, ale również tym znajdującym się dosłownie na wyciągnięcie dłoni, których niestety nie sposób dostrzec gołym okiem. Do tego idealnym rozwiązaniem będzie mikroskop. Przy jego użyciu dziecko będzie mogło badawczym wzrokiem oglądać mikroorganizmy kryjące się dosłownie wszędzie. Znajdywanie i rozwiązywanie interesujących zagadek świata, bez wątpienia, zajmie wiele niezwykłych godzin.

Fotopułapki i zjednoczenie dziecka z naturąDla rozwijania wrażliwości dzieci na poblisku świat, warte przedstawienia są też inne stworzenia żyjące w nierozłącznej symbiozie z ludźmi. Chodzi oczywiście o przepiękne dzikie zwierzęta i ptaki, które, chociaż niejednokrotnie można zobaczyć czmychające w wysokiej trawie, czające się w zagajnikach lub przelatujące między koronami drzew, na ogół ukrywają się przed naszym wzrokiem.

Aby więc móc przyjrzeć się im bliżej, i równocześnie nie zakłócać ich spokoju i naturalnego cyklu, przydatne będą fotopułapki. Dyskretne urządzenie z aparatem fotograficznym oraz czujnikiem zarejestruje każdy ruch i tym czasie wykona zdjęcie. Wystarczy zamontować go w dobrze zakamuflowanym miejscu, czekać i sprawdzać efekty. W ten sposób dziecko pozna pobliską faunę oraz nauczy się cierpliwości i szacunku do natury.

Podróżnik podziwia sztukę przetrwania i samodzielnościNiezwykle kształtującym doświadczeniem dla dziecka jest także noc przeżyta poza domem i bez dostępu do zdobyczy nowoczesnej techniki. Taka forma spędzania czasu uczy pokory, samodzielności, pomysłowości oraz radzenia sobie w sytuacjach kryzysowych. A są to niezwykle cenne umiejętności w codzienności, która nieraz rzuca przed nami różne wyzwania.

Dziecięcy survival z namiotem, krzesiwem i manierkąWystarczy, że wyposażysz swoją pociechę w kilka niezbędnych do przetrwania przedmiotów i rzucisz jej wyzwanie, aby zadbała o siebie sama przez cały dzień, na przykład na terenie domowego ogródka. Gwarantujemy, żadne dziecko nie odmówi udowodnieniu swoich umiejętności, jeśli tylko zostanie odpowiednio zmotywowane. Jako że w tym wypadku minimalizm jest wskazany, nie wykosztujesz się mocno, a zabawy będzie bez liku, dla całej rodziny.

Zabawa na świeżym powietrzu. Inspirujące pomysły na aktywne spędzanie czasu z dzieckiem


Naprawdę konieczne będą tylko namiot, krzesiwo, manierka, lornetka no i multitool. Pierwszy zapewni dziecku bezpieczny dach nad głową i miejsce do spania, drugie pozwoli rozpalić ogień niezbędny do ogrzania i przygotowania pożywienia, w trzecim przechowywać będzie płyny, czwarte posłuży do patrolowania okolicy a ostatnie na przykład do przycinania gałęzi lub otwierania puszek z żywnością.

Warto przeczytać: Co to jest bushcraft?

Słowo harcerza - to będzie świetna rozrywka i nauka dla Ciebie i Twojego dziecka.

Mamy nadzieję, że nasze pomysły na aktywne spędzanie czasu i zabawę z dzieckiem na zewnątrz okazały się dla Ciebie inspiracją. Jeżeli tak, to zapraszamy Cię do sklepu combat.pl, w którym nabędziesz wszystkie wymienione wyżej urządzenia.