czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 17 lutego 2020
  • wyświetleń: 7003

Po ulicach Bielska i Czechowic jeździ autobus "pełen Bożej miłości"

"Każdy, kto wsiada do tego autobusu, jest kochany przez Boga" - to jedno z haseł, które można przeczytać na jeżdżącym po ulicach Bielska-Białej i Czechowic-Dziedzic ewangelizacyjnym przegubowcu, należącym do bielskiego MZK. Realizacji tego oryginalnego przedsięwzięcia #ewangeliajezdzipobielsku podjęli się członkowie Szkoły Ewangelizacji Cyryl i Metody. Wspólnota obchodzi dziś święto swoich patronów - apostołów Słowian, patronów Europy.

Autobus "pełen Bożej miłości" · fot. SECiM


Na kolorowym autobusie "pełnym Bożej miłości" umieszczono hasła ewangelizacyjne zapowiadające "Wielką Akcję Modlitewną". - Ufamy, że podpisze się pod nią sam Jezus, błogosławiąc pasażerom swoją Miłością i doświadczeniem Zbawienia - podkreślają pomysłodawcy inicjatywy.

- Każdy, kto wsiada do tego autobusu, jest kochany przez Boga - głosi jedno z haseł umieszczonych nad wejściem do pojazdu. Każdy pasażer jest także, jak zapewniają członkowie SECiM, omodlony przez wspólnotę.

Na autobusie widnieje m.in. wizerunek Jezusa. Towarzyszą mu cytaty z Pisma Świętego umieszczone na tle kolorowych zdjęć: "Uwierz w Pana Jezusa, a zbawisz siebie i swój dom" (Dz 16, 31), "Odwagi! Ja jestem, nie bójcie się" (Mt 14, 27b), "Z całego serca Bogu zaufaj" (Prz 3, 5a), "Wołaj do Mnie, a odpowiem Ci" (Jr 33, 3a). W innym miejscu zmotoryzowani i przechodnie mogą przeczytać: "Bóg NAPRAWDĘ Cię kocha", "I co z tym zrobisz? Kochamy Jezusa i Kościół. Jesteśmy katolikami". Kierowcy jadący za przegubowcem MZK widzą natomiast przed sobą napis: "Pójdź za Mną" - Jezus (Mt 9, 9b).

Licząca kilkaset osób Szkoła Ewangelizacji Cyryl i Metody istnieje od 2006 roku. Podejmuje liczne działania ewangelizacyjne, zwłaszcza prowadząc kursy, rekolekcje i misje parafialne. Od początku wspólnotą kieruje ks. Przemysław Sawa - misjonarz miłosierdzia.

W dniu liturgicznego wspomnienia swoich patronów członkowie SECiM zapewnili na profilu facebookowym, że ogarniają modlitwą wszystkich gości, internautów, uczestników kursów, rekolekcji, spotkań, seminariów, warsztatów.

Dzieło Szkół Nowej Ewangelizacji, których inicjatorem jest José Prado Flores z Meksyku, ma być odpowiedzią na wezwanie Jana Pawła II do podjęcia nowej ewangelizacji świata.

ab / czecho.pl, źródło: Diecezja Bielsko-Żywiecka

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.