czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 25 lutego 2020
  • 29 lutego 2020
  • wyświetleń: 5342

Marcowy repertuar Kina Świt w Czechowicach-Dziedzicach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Kino Świt" podaj

Ciekawie prezentuje się w marcu pełen nowości repertuar kina Świt oraz program Dyskusyjnego Klubu Filmowego. Po raz kolejny będziemy mieli okazję obejrzeć nagrodzone czterema Oscarami, znakomite Parasite i nominowane do Oscara Boże Ciało. Na ekrany wchodzi też druga część głośnej Sali Samobójców Jana Komasy oraz najnowszy film Hirokazu Koreedy.

Repertuar Kina Świt w marcu:

1 marca
16.00 Boże Ciało (pol./15) Filmowy Klub Seniora
18.15 Swingersi (pol./15)
20.00 Bad Boy (pol./15)

2-4 marca
16.00 Boże Ciało
18.15 Swingersi
20.00 Bad Boy

5 marca
16.15 Swingersi
18.00 Bad Boy
20.00 DKF

6-7 marca
16.00 Parasite (korean./15)
18.15 Swingersi
20.00 Sala Samobójców. Hejter (pol./15)

8 marca
15.00 Księżniczka czardasza E. Kalmana - CTM Movimento
18.30 Swingersi
20.15 Sala Samobójców. Hejter

9 marca
16.15 Swingersi
18.00 Swingersi
20.00 Sala Samobójców. Hejter

10 marca
16.00 Zdradziłaś mnie kotku - spektakl teatralny
19.00 Sala Samobójców. Hejter

11 marca
16.15 Swingersi
18.00 Swingersi
20.00 Sala Samobójców. Hejter

12 marca
16.15 Swingersi
18.00 Sala Samobójców. Hejter
20.15 DKF

13 marca
16.15 Bayala i ostatni smok (niem./b.o.)
18.00 Sala Samobójców. Hejter
20.15 Sala Samobójców. Hejter

14 marca
13.30 Bayala i ostatni smok
15.00 Sala Samobójców. Hejter
17.55 The Metropolitan Opera Holender Tułacz Wagner (live)
21.00 Sala Samobójców. Hejter

15 marca
13.30 Bayala i ostatni smok
15.00 Koncert urodzinowy "Andre Rieu, czyli 70 lat młodości"
18.00 Sala Samobójców. Hejter
20.15 Sala Samobójców. Hejter

16-18 marca
16.15 Bayala i ostatni smok
18.00 Sala Samobójców. Hejter
20.15 Sala Samobójców. Hejter

19 marca
16.15 Bayala i ostatni smok
18.00 Sala Samobójców. Hejter
20.15 DKF

20-26 marca
28. Tydzień Filmu Polskiego. Filmowe Polonica

20-25 marca
16.15 Turu. W pogoni za sławą (hiszp./b.o.)
18.00 Skłodowska. Radioactive (ang./15)
20.00 Tydzień Filmu Polskiego. Filmowe Polonica

26 marca
16.15 Turu. W pogoni za sławą
18.00 Skłodowska. Radioactive
20.00 DKF/TFP

27 marca
16.15 Najświętsze serce (hiszp./12) napisy
18.00 Skłodowska. Radioactive
20.00 Obraz pożądania (ang./15)

28-31 marca
16.15 Najświętsze serce (lektor)
18.00 Skłodowska. Radioactive
20.00 Obraz pożądania


Opisy filmów:

Boże Ciało
Polska 2019, 115 min.
Reżyseria: Jan Komasa. Wykonawcy: Bartosz Bielenia, Aleksandra Konieczna, Leszek Lichota, Łukasz Simlat.

Oscary 2020: Nominacja dla najlepszego filmu międzynarodowego.
Boże Ciało to historia 20-letniego Daniela, który w trakcie pobytu w poprawczaku przechodzi duchową przemianę i skrycie marzy, żeby zostać księdzem. Po kilku latach odsiadki chłopak zostaje warunkowo zwolniony, a następnie skierowany do pracy w zakładzie stolarskim. Zamiast się tam udać, Daniel kieruje się do miejscowego kościoła, gdzie zaprzyjaźnia się z proboszczem. Kiedy, pod nieobecność duchownego, niespodziewanie nadarza się okazja, chłopak wykorzystuje ją i udając księdza zaczyna pełnić posługę kapłańską w miasteczku.

Parasite
Korea Płd. 2019, 132 min.
Reżyseria: Joon-ho Bong. Wykonawcy: Song Kang-ho, Lee Sun-kyun, Jo Yeo-jeong.

Złoty Glob 2019 dla najlepszego filmu międzynarodowego. 4 Oscary 2020, w tym dla najlepszego filmu i za najlepszą reżyserię.

Parasite to mistrzowska i trzymająca w napięciu opowieść, w której czworo ludzi bez przyszłości wpada na pomysł przekrętu doskonałego. Kierowca bez pracy, gospodyni bez domu, student bez kasy i dziewczyna bez perspektyw wspólnie stworzą perfekcyjny plan, jak w najkrótszym czasie stać się kimś i zająć miejsce bogaczy. W świecie, w którym liczy się tylko sukces, przechytrzą system i zawalczą o siebie. Nawet, jeśli będzie to wymagało przekroczenia cienkiej granicy między tym, co jeszcze dozwolone, a tym co absolutnie zabronione. Parasite to pełen dzikiego humoru i nieoczekiwanych zwrotów akcji thriller o ludziach, którzy nigdy nie mieli się spotkać - biednych i bogatych, tych naprawdę uprzywilejowanych i tych zepchniętych do rynsztoków.

Swingersi
Polska 2020, 86 min.
Reżyseria: Andrejs Ekis. Wykonawcy: Ilona Ostrowska, Joanna Liszowska, Barbara Kurdej-Szatan, Michał Koterski.

Komediowo o związkach, czyli wszystko, co chcielibyście wiedzieć, ale wstydzicie się zapytać. Nuda i rutyna w związku? Seks spowszedniał jak mycie zębów, a ogień w sypialni wygasł, ograniczając się jedynie do standardowego "raz w miesiącu"? Komediowe perypetie trzech par nie pozostawiają złudzeń, że trawa zawsze wydaje się bardziej zielona u sąsiadów. Dorota marzy o namiętności jak w Pięćdziesięciu twarzach Greya, ale jej partner Andrzej zamiast interesować się jej potrzebami, woli zabawę w gry na konsoli. Idealna para z show-biznesu - Iwona i Fabian - w pogoni za nowymi followersami i lajkami jest gotowa przekroczyć niemal każdą granicę. Sylwia, Bartek i Cezary przez przypadek postawią swoją relację dosłownie na ostrzu noża. Jednej gorącej nocy wszyscy bohaterowie spotkają się, żeby sprawdzić, jak daleko można się posunąć w miłosnych manewrach.

Sala samobójców. Hejter
Polska 2020, 130 min.
Reżyseria: Jan Komasa. Wykonawcy: Maciej Musiałowski, Vanessa Aleksander, Agata Kulesza.

Druga część głośnej Sali samobójców, wielkiego przeboju z 2011 roku. Nowa odsłona kultowego dzieła Jana Komasy to elektryzujący cyber-thriller - współczesna wersja Romea i Julii, będąca uniwersalną opowieścią o miłości, która przeradza się w hejt. Tomek, student prawa Uniwersytetu Warszawskiego, zostaje przyłapany na plagiacie i wydalony z uczelni. Postanawia jednak ukrywać ten fakt przed światem i nadal pobiera pomoc finansową od państwa Krasuckich - rodziców Gabi, przyjaciółki z czasów dzieciństwa. Kiedy oszustwo wychodzi na jaw, skompromitowany chłopak traci zaufanie i życzliwość swoich dobroczyńców. Przepełniony gniewem i żalem, oddzielony od Gabi, w której skrycie podkochuje się od lat, Tomek planuje zemstę na Krasuckich. Szansa pojawia się, kiedy otrzymuje pracę w agencji reklamowej, a wraz z nią dostęp do najnowszych technologii i tajemnic stołecznej elity.

Bayala i Ostatni smok
Niemcy 2019, 85 min.
Reżyseria: Aina Jarvine, Federico Milella.

Film animowany w polskiej wersji językowej.
Twórcy kinowego hitu Ups! Arka odpłynęła zapraszają na wspaniałą wyprawę do krainy magii. Przez stulecia czarodziejska kraina Bayala była szczęśliwym domem dla elfów i wróżek. Wszystko zmieniło się, gdy podstępna królowa Ophira porwała i uwięziła smoki - źródło życiodajnej, magicznej mocy. Na szczęście nie wszystko jest jeszcze stracone. Nadzieja na ocalenie pojawia się, gdy odnalezione zostaje ostatnie smocze jajo. Aby przywrócić wieczną magię do Bayala, siostry Surah Sera będą musiały wyruszyć w pełną przygód podróż na drugi kraniec świata.

Turu. W pogoni za sławą
Hiszpania/Argentyna 2019, 80 min.
Reżyseria: Eduardo Gondell, Víctor Monigote.

Film animowany w polskiej wersji językowej.
Turu. W pogoni za sławą to roztańczona i rozśpiewana animacja o muzycznym talencie rodem z kurnika. Przez swój śmieszny wygląd oraz fakt, że nie potrafi składać jajek, kurka Turu jest źródłem żartów dla całego kurnika. Wszystko zmienia się, kiedy Isabel - emerytowana nauczycielka muzyki zabiera kwoczkę na swoją farmę. Tam też dochodzi do niebywałego odkrycia. Okazuje się, że Turu posiada niezwykły talent. Nie tylko potrafi mówić ludzkim głosem, ale również wspaniale śpiewać. Isabel jednak - z obawy, że inni ludzie mogą chcieć wykorzystać kurkę do własnych celów - postanawia zatrzymać jej sekret w tajemnicy. Niestety pewnego dnia dochodzi do nieszczęśliwego wypadku. Kobieta spada z dachu i traci pamięć... Kiedy karetka zabiera ją do szpitala, Turu pozostaje sama. Dzielna kwoczka nie załamuje się jednak i postanawia wyruszyć w podróż, aby odnaleźć przyjaciółkę.

Skłodowska. Radioactive
Wlk. Brytania/Węgry ,109 min.
Reżyseria: Marjane Satrapi. Wykonawcy: Rosamund Pike, Anya Taylor-Joy, Aneurin Barnard.

Młoda, ambitna Maria Skłodowska przybywa do Francji, by na słynnej Sorbonie podjąć studia, które są jej wielkim marzeniem, a już wkrótce przyniosą przełom nie tylko w życiu młodej kobiety, ale całego świata. Początki jednak są trudne. Nikt nie traktuje poważnie naukowych planów i teorii, które snuje młoda Maria. Mężczyźni zazdrośnie strzegą wstępu na najwyższe szczeble naukowej kariery. Jednak geniusz, upór i odwaga Skłodowskiej wkrótce zaczną kruszyć ten opór, a niezwykłe odkrycia, których dokona wraz z mężem Piotrem Curie przyniosą jej zasłużone miejsce w naukowym panteonie.

Najświętsze serce
Hiszpania 2019, 89 min.
Reżyseria: Andres Garrigo, Antonio Cuadri. Wykonawcy: Karyme Lozano, Ignacio Ysasi, Pablo Vina.

Znana pisarka, Lupe Valdes, trafia na tajemniczą historię sprzed lat. Wyrusza do Francji, miejsca tajemniczych objawień, gdzie w szklanej trumnie spoczywa nietknięte przez czas ciało wizjonerki, św. Małgorzaty Alacoque. 300 lat temu Jezus objawił jej swoje... Serce i przekazał 12 obietnic dla ludzi, którzy będą Je czcić. Pisarka ulega fascynacji tą historią i podejmuje prywatne śledztwo. W jego trakcie spotyka świętych, papieży, ale i spiskowców; odkrywa cuda, a także zbrodnie. Wraz z bohaterką widz poznaje źródła i historię czci Najświętszego Serca Jezusa - kultu, który - jak nic innego - naznaczył ostatnie trzy wieki historii Kościoła. Przebywa drogę od małej francuskiej miejscowości, w której zapłonęła iskra kultu, przez Watykan, gdzie papież poświęca całą ludzkość i świat Najświętszemu Sercu, po Łagiewniki, gdzie Jezus objawił, jak wielką miłością przepełnione jest Jego Serce.

Obraz pożądania
Wlk. Brytania/USA, 99 min.
Reżyseria: Giuseppe Capotondi. Wykonawcy: Elizabeth Debicki, Donald Sutherland, Mick Jagger.

Ekscentryczny milioner Cassidy niespodziewanie zaprasza do swojej posiadłości nad jeziorem Como krytyka sztuki Jamesa Figuerasa. Ma wobec niego pewien plan. James pojawia się z piękną i tajemniczą Berenice. Oboje przeżywają właśnie namiętny romans i wspólny wyjazd jest dla nich świetną okazją do bliższego poznania się. Podczas obiadu Cassidy składa Jamesowi propozycję nie do odrzucenia. Chce, by ukradł dla niego wyjątkowy obraz, którego obsesyjnie pragnie, obiecując mu w zamian sławę i karierę. James przyjmuje zlecenie nie wiedząc, że wpada w niebezpieczną pułapkę chciwości, ambicji i kłamstw, pociągając za sobą niczego nieświadomą Berenice. Oboje odkryją prawdę, której nigdy nie chcieliby znać.

DKF Puls


5 marca, 20.00 Matthias i Maxime (Kanada)
12 marca, 20.15 Prawda (Francja/Japonia)
19 marca, 20.15 Biały, biały dzień (Islandia/Dania/Szwecja)
26 marca, 20.00 Wszystko dla mojej matki (Polska)

Opisy filmów:Matthias i Maxime
Kanada 2019, 119 min.
Reżyseria: Xavier Dolan. Wykonawcy: Gabriel D'Almeida Freitas, Xavier Dolan, Pier-Luc Funk.

Nominacja do Złotej Palmy w Cannes 2019.Najczulszy, najcieplejszy, bezwstydnie romantyczny nowy film Xaviera Dolana jest historią jednego pocałunku, który wstrząsnął starą znajomością, zmącił beztroskie wody młodości i na zawsze odmienił życie tytułowych bohaterów. Ten pean na cześć przyjacielskich więzów przypomina, że prawdziwa miłość nie może się obejść bez prawdziwej przyjaźni. A czasem się od niej zaczyna. Maxime właśnie wybiera się na dwa lata do Australii. Chce pozostawić za sobą, nie tyle Kanadę, co pracę w barze, uczuciowe niespełnienie i nieustanne kłótnie z matką, którą musi się zajmować. Kilka ostatnich tygodni przed wyjazdem spędza z paczką starych przyjaciół: piją piwo, palą papierosy, grają w kalambury, obrażają się i godzą. Dla nieśmiałego Maxime'a, po którego twarzy, niczym łza, spływa czerwone znamię, kumple stanowią namiastkę kochającej i akceptującej rodziny.

Prawda
Francja/Japonia 2019, 106 min.
Reżyseria: Hirokazu Koreeda. Wykonawcy: Catherine Deneuve, Juliette Binoche, Ethan Hawke.

Nominacja do Złotego Lwa w Wenecji 2019. Fabienne (Catherine Deneuve) to wielka gwiazda kina i królowa męskich serc. Wkrótce po tym, jak aktorka publikuje swoje intymne wspomnienia, jej córka Lumir (Juliette Binoche) przybywa z Nowego Jorku do Paryża z mężem (Ethan Hawke) i dzieckiem. Ponowne spotkanie matki i córki szybko zmienia się w zaciętą konfrontację. W jej trakcie miłość zderzy się z dawnymi urazami, a tajona przez lata prawda w końcu ujrzy światło dzienne.

Biały, biały dzień
Islandia/Dania/Szwecja 2019,109 min.
Reżyseria: Hlynur Palmason. Wykonawcy: Ingvar Sigurdsson, Ida Mekkín Hlynsdottir, Hilmir Snaer Gudnason.

Islandzki kandydat do Oscara 2020. Nagroda aktorska dla Ingvara Sigurdssona w Cannes 2019.
W biały, biały dzień, gdy nieba nie można odróżnić od ziemi, zmarli mogą mówić do tych, którzy wciąż żyją - głosi islandzkie powiedzenie. W taki też dzień ginie żona byłego szefa policji, która spada w przepaść rozpędzonym samochodem. Mimo żałoby stara się on zacząć wszystko od nowa i odpowiedzieć sobie na pytanie, kim teraz jest. Pewnego dnia odkrywa tajemnicę, która pierwszy raz od dawna wzbudzi w nim silne emocje. Od tej pory zrobi wszystko, żeby dowiedzieć się prawdy o ich wspólnej przeszłości. Biały, biały dzień to osnuta islandzką mgłą historia żalu, zemsty i bezwarunkowej miłości.

W kinie Świt obowiązują nowe ceny biletów:

Tani poniedziałek i czwartek: 2D normalny i ulgowy 12zł | 3D normalny i ulgowy 14 zł
Pozostałe dni tygodnia: 2D normalny 17 zł, ulgowy 15 zł | 3D normalny 19 zł, ulgowy 17 zł

ar / czecho.pl, źródło: MDK Czechowice-Dziedzice

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Kino Świt

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Kino Świt" podaj