czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 20 lutego 2020
  • wyświetleń: 1820

Jaki serwer sprawdzi się w małej firmie?

Materiał partnera:

Zakładając firmę internetową, dokumentacja i wysoka jakość produktu to jedynie szczyt góry lodowej. Choć są to ważne komponenty, dużą rolę odgrywa też wybór odpowiedniego serwera. I choć nie warto na nim oszczędzać, trzeba wybrać miejsce odpowiednie do potrzeb, by nie przepłacać.

Jaki serwer sprawdzi się w małej firmie?


Hosting czy serwer VPS?Te dwa rodzaje serwerów zdecydowanie są idealne dla każdej początkującej firmy internetowej. Jeśli Twoja strona będzie uboga w zdjęcia i raczej skupiasz się na przedstawieniu swoich usług, jak znalazł sprawdzi się tani hosting www (https://www.sprintdatacenter.pl/tani-hosting-www). Co to oznacza?

Dzięki hostingowi firma zewnętrzna udostępnia Ci pewne zasoby na serwerze - zazwyczaj jest to kilkaset MB. Serwer ten działa przez całą dobę, co sprawia, że potencjalni klienci z pewnością Cię znajdą. Nie musisz też martwić się o przerwy w dostawie prądu - w Sprint Data Center operujemy świetnym systemem zasilania awaryjnego, więc Twoje dane będą zawsze widoczne. Co więcej, będą też bezpieczne dzięki automatycznemu backupowi co 24 godziny.

Wyborem dla nieco ambitniejszych firm może być serwer współdzielony VPS (https://www.sprintdatacenter.pl/serwer-wirtualny-tani-vps). Automatyczna aktywacja gratis - w Sprint Data Center możesz mieć pewność, że o Ciebie zadbamy. Serwer wirtualny VPS jest też miejscem, które firma udostępnia w ramach usługi - jednak jest to miejsce o wiele większe, niż w przypadku hostingu. Jeśli zatem planujesz dodawanie większej ilości zdjęć i sporo podstron, być może ten serwer będzie lepsza opcją, niż hosting. Jest on też idealną bazą do rozbudowania - możesz spokojnie zacząć od mniejszej pamięci, by stopniowo ją rozszerzać wraz z asortymentem sklepu.

Zamiast ochrony antywirusowej, którą otrzymujesz w cenie hostingu www, wynajmując serwer VPS możesz liczyć na ochronę AntyDDoS. Dla większego bezpieczeństwa Twoich danych stosujemy też 3-krotną replikację danych serwera, dlatego nie musisz się martwić o ich utratę. Twoje bezpieczeństwo stawiamy na pierwszym miejscu.

Czy potrzebujesz serwera dedykowanego?W przypadku, gdy dopiero otwierasz sklep internetowy, serwer dedykowany nie będzie Ci zapewne potrzebny. Serwer dedykowany (https://www.sprintdatacenter.pl/najtansze-serwery-dedykowane) to potężna maszyna o pojemności kilku VPS-ów. Konfigurując jej ustawienia musisz już trochę znać się na rzeczy - albo też zatrudnić informatyka, który będzie odpowiedzialny za techniczne utrzymanie strony. Serwer dedykowany jest dobrą opcją w przypadku rozbudowy istniejącej już firmy, która na dotychczasowym serwerze nie mieści już więcej danych.