czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 22 lutego 2020
  • wyświetleń: 2353

W ostatnim tygodniu lutego policjanci pomogą ofiarom przemocy

W dniach od 21 do 28 lutego, już po raz dziewiętnasty, obchodzony jest Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem. Inicjatywa ta ma na celu zwrócenie uwagi na osoby pokrzywdzone przestępstwem, na ich uprawnienia i potrzeby. Wzorem lat poprzednich policjanci wezmą udział w tym przedsięwzięciu.

Inicjatywa podkreślenia potrzeb ofiar przestępstw narodziła się w 2000 roku. Od tego czasu, rokrocznie w lutym, obchodzony jest "Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem", w trakcie którego różne podmioty angażują się w działania na rzecz pomocy ofiarom. Wiodącą rolę w tym przedsięwzięciu pełni Ministerstwo Sprawiedliwości oraz podległe mu jednostki - sądy i prokuratury. W działania włączają się również policjanci oraz organizacje pozarządowe.

W trakcie tego tygodnia, w ramach specjalnie organizowanych dyżurów, osoby pokrzywdzone przestępstwem mogą uzyskać porady prawne oraz informacje odnośnie wsparcia psychologicznego czy też socjalnego.

Tak jak i w latach ubiegłych, bielscy policjanci aktywnie włączają się w przebieg tego przedsięwzięcia. Policjanci będą pełnili dyżury w Komendzie Miejskiej Policji w Bielsku-Białej przy ul. Wapiennej 45 w godzinach 6.00 - 22.00 oraz komisariatach podległych bielskiej komendzie - m.in. KP w Czechowicach-Dziedzicach przy ul Mickiewicza 1.

Ponadto w dniach od 21 do 28 lutego w Prokuraturze Rejonowej w Pszczynie przy ul. Stefana Batorego 10, prokuratorzy udzielać będą porad i informacji o przysługujących pokrzywdzonym uprawnieniach.

ab / czecho.pl, źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.