czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 23 lutego 2020
  • wyświetleń: 2164

Jakie szkolenia dają pracę w 2020 roku?

Materiał partnera:

Rynek pracy w Polsce ulega zmianom. Dziś o zatrudnienie nie jest trudno. Jednak aby znaleźć intratną pozycję - z dobrą pensją i ciekawymi perspektywami rozwoju kariery - potrzeba już większego wysiłku. Dlatego osoby, którym marzy się atrakcyjna praca, inwestują w rozwój nowych kompetencji. Jakie zatem szkolenia i kursy warto odbyć w 2020 roku z myślą o karierze zawodowej? Podpowiadamy!

Jakie szkolenia dają pracę w 2020 roku?


Szkolenia i kursy: inwestycja w przyszłośćDobrze znane powiedzenie o tym, że kto się nie rozwija, ten się cofa, odnosi się nie tylko do osób prowadzących własny biznes, ale i do pracowników. Nawet najwyższe kwalifikacje zawodowe zdobyte przed kilkoma czy kilkunastoma laty ulegają dezaktualizacji - zwłaszcza, jeśli ich nie pogłębiasz.

"Świat biznesu w Polsce zmienia się niesamowicie dynamicznie - nowelizacje przepisów prawa, coraz szybciej rozwijająca się wymiana międzynarodowa, postęp technologiczny... to wszystko sprawia, że potrzebni są specjaliści z zupełnie nowymi kompetencjami." - mówi Anna Gajewska z portalu o szkoleniach WeLearn.pl

To oznacza, że inwestycja w określone kursy i szkolenia niesie za sobą bardzo wysoki potencjał znalezienia dobrego zatrudnienia.

Najbardziej perspektywiczne szkolenia i kursy, czyli jakie?Jeśli obecnie myślisz o przekwalifikowaniu się i znalezieniu zupełnie nowego zatrudnienia, przyjrzyj się bliżej propozycjom szkoleń oraz kursów w obszarach takich jak:

  • rozwiązania IT - szczególnie popularne są kursy programowania komputerowego, organizowane również od zupełnych podstaw. To sposób na przekwalifikowanie się, po który sięga coraz większe grono osób,
  • transport i logistyka - szczególnie perspektywiczne wydają się np. kurs agenta celnego, szkolenia ADR czy związane z operowaniem wózkiem widłowym,
  • budownictwo - poszukiwani są m.in. wykwalifikowani pracownicy z uprawnieniami elektrycznymi, uprawnieniami do obsługi koparek i innych maszyn budowlanych czy specjaliści w zakresie projektowania i montowania rusztowań,
  • ochrona danych osobowych - na łatwe zatrudnienie mogą liczyć osoby kompetentne w tematyce związanej z RODO,
  • obsługa zamówień publicznych - przedsiębiorcy poszukują ekspertów od procedur związanych z przystępowaniem do zamówień publicznych, a także ich rozliczania.


Ofert szkoleń i kursów możesz szukać w specjalistycznych portalach, np. na stronie https://eventis.pl/szkolenia znajdziesz kilka tysięcy szkoleń z całego kraju.

Jeśli wśród tych przykładów nie znalazłeś inspiracji dla siebie, przyjrzyj się ofertom firm organizującym szkolenia twarde i zobacz, które z nich są najpopularniejsze. To również cenna wskazówka dla chcących postawić na rozwój kariery zawodowej.