Wiadomości
- 23 lutego 2020
- wyświetleń: 1840
Najciekawsze premiery motoryzacyjne w 2020
Materiał partnera:
Fani motoryzacji z pewnością wraz z początkiem roku zastanawiają się nad tym, jakie modele zachwycą świat motoryzacji w obecnym roku. Co ciekawe, świat znajduje się teraz w przełomowym momencie, gdyż wraz z 2020 rokiem, rozpocznie się era pojazdów napędzanych elektrycznie. Przyczynia się tego wiele czynników, pośród których wymienić można ekologię, coraz droższe ceny paliw, a także coraz mniejszą ich ilość. Oto najciekawsze premiery, jakie czekają nas w 20202 roku!
Najciekawsze premiery 2020 roku!
Aston Martin DBX
Obecnie marki ekskluzywne, jak Lamborghini, Maserati, czy Bentley na rynek wypuściły samochody typu SUV. Oczekiwaniom swoich fanów postanowił sprostać także Aston Martin, tworząc model DBX. To pierwszy samochód wyprodukowany przez brytyjską markę samochodów klasy premium. Dla fanów marki było to zaskoczenie, jednak miało ono pozytywne konotacje. Samochody Aston Martin pod względem dynamiki porównywane są do Porsche. Biorąc pod uwagę elegancki styl, klasę i sławę marki, gonią one Bentleya. Model zaproponowany przez Astona Martina to doskonały wybór dla estetów, którzy doceniają dopracowanie szczegółów nawet w najmniejszym stopniu. We wnętrzu znaleźć można zamaszyste linie, dobór najszlachetniejszych materiałów oraz niezwykłe proporcje, które urzekną nawet najbardziej wymagających klientów. Zaskoczeniem może okazać się duży i pojemny bagażnik o pojemności 632 litrów. Można powiedzieć, że jest to samochód, który doskonale sprawdzi się wśród singli, a także osób posiadających rodzinę i małe dzieci. Prędkość maksymalna samochodu sięga 291 km/h. Do tego dochodzi także zaawansowane zawieszenie wspierane przez dwie turbosprężarki. Do osiągnięcia 100 km/h pojazd ten potrzebuje zaledwie 4,5 sekundy.
Audi e-tron GT
W ostatni czasie marce audi nie wiodło się najlepiej. Nieco odmieniona stylistyka nie przypadła do gustu wielu osobom. W trójce najlepiej sprzedawanych niemieckich samochodów Audi znalazło się na ostatniej pozycji, ustępując miejsca Mercedesowi i BMW. Przyszły rok ma być jednak przełomowy, gdyż Audi wypuszcza najświeższy model o nazwie e-tron GT. Samochód ten jest niezwykle płaski, przez co sportowy wygląd jest jeszcze bardziej podkreślony. Do tego dochodzą szerokie tylne błotniki oraz doskonałe parametry techniczne. Mowa o 590 elektrycznych KM oraz szybkiego, 8-volt owemu układowi szybkiego ładowania. Model ten ma zadebiutować wraz z końcem roku. Obecnie trwają ostatnie szlify oraz jazdy próbne, aby wypuszczany model zachwycił nawet najbardziej wymagających klientów niemieckiej klasy premium.
BMW M2 CS
Kolejna propozycja niemieckich twórców aut premium. W marcu pojawić ma się model, który ukoi skołatane dusze fanów BMW nie popierających zmian, jakie wprowadziła marka BMW. Model M2 CS prezentuje wszystkie wartości tej marki. Jest niezwykle kompaktowe, jednocześnie niezwykle funkcjonalne i estetyczne wizualnie. Na szczególną uwagę zasługuje napęd na tył zastosowanie jako Competition Sport wzmocnienia do 450 km. Aby nadać samochodowi jeszcze większego wymiaru ekologii, twórcy modelu zdecydowali się na zastosowanie włókien węglowych do tworzenia pokrywy silnika i elementów wnętrza. Dzięki temu model ten jest znacznie lżejszy, co sprzyja niższym spalaniu i przyjemności z jazdy. Zastosowanie semi-slickach na kutych felgach poprawia przyczepność.
Opel Corsa-e
Opla Corsę i Teslę Cyber Tucka dzielą miłe, jednak obie te marki łączy elektryczny napęd. O ile Tesla tworzy wyłącznie samochody elektryczne, marka Opel postanowiła zaproponować jeden z ciekawszych modeli na rynku przyszłego roku, rozpoczynając tym samym erę tworzenia pojazdów elektrycznych na dobre w swojej ofercie. Cena takiego samochodu będzie rozpoczynała się od około 120 tysięcy złotych. Można więc śmiało stwierdzić, że elektryczną Corsę zakupić będzie można w cenie samochodu spalinowego. Dane techniczne wpisują się w wymogi nowoczesnej elektromobilności. Zastosowanie pojemnego akumulatora o pojemności 50 kWh pozwala na przejechanie niemal 320 km. Możliwe ma być także szybkie ładowanie do 100 kWh.
Polestar 2
Polestar to pierwszy elektryczny samochód zaproponowany przez markę Volvo. Samochody są szwedzkie, jednak na rynek przyjeżdżają z Chin, gdzie mieści się ich główna fabryka. Mamy jednak przykrą wiadomość. Polestar nie ma w planach jak dotąd wejścia na polski rynek. Oznacza więc to, że samochód będzie trzeba sprowadzić z zagranicy. To niezwykle rodzinny i pojemny samochód, do którego zmieści się wiele rzeczy. Akumulator 78 kWh pozwoli na przejechanie około 500 km. Oczywiście zasięg ten zależy od stylu jazdy kierowcy, jednak nawet przy największych szaleństwach można liczyć na przejechanie 300 km. Model ten potrzebuje 4,7 sekundy, aby przyspieszyć do setki. W środku znajduje się oczywiście połączenie z internetem, smartfonem, systemy nawigacyjne i wiele innych, przydatnych kierowcy gadżetów do komfortowej podróży.
Skoda Octavia RS Combi
Mamy także coś dla fanów samochodów kombi. Model ten zostanie wyposażony w turbodoładowany silnik o pojemności 2 litry. Jego moc to 300 KM. Zapewni to dobre zużycie paliwa oraz doskonałe osiągi. Ogromna przestrzeń bagażowa sprawi, że samochodów sprawdzi się jako auto rodzinne oraz samochód dla przedsiębiorcy. Dodatkowe systemy dynamicznej kontroli amortyzacji DCC zadbają o to, aby samochód mógł dopasować się do każdej sytuacji na drodze, gwarantując komfort jazdy i niekwestionowane bezpieczeństwo wszystkich uczestników podróży. To gwarancja zadowolenia dla wymagających.
Co zrobić, aby być bardziej eko?
Osoby, które chcą emitować mniej zanieczyszczeń do środowiska, powinny mieć na uwadze stan filtrów swojego samochodu. Ich wymiana pozwoli na zachowanie zdrowia oraz mniejszą emisję spalin do otoczenia. Na stronie www.euautoczesci.pl zakupić mogą Państwo wszystkie rodzaje litrów do pojazdów niemal wszystkich marek. To gwarancja najniższej ceny przy zachowaniu najwyższej jakości zakupionych produktów. Wyłącznie wymienienie filtrów pozwoli na zachowanie dobrego stanu pojazdu oraz zmniejszenie emisji szkodliwych substancji do otoczenia.