czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 24 lutego 2020
  • 26 lutego 2020
  • wyświetleń: 5903

Foto-dnia: Dobry widok na Czechowice-Dziedzice

Czechowice-Dziedzice geograficznie znajdują się w Kotlinie Oświęcimskiej. Położenie to powoduje, że charakterystyczne miejsca, znajdujące się w naszym mieście, takie jak kościół p.w. św. Barbary czy osiedle na północy miasta, zwane potocznie "Manhattanem", widać z okolicznych miejscowości, które położone są na pagórkach.

Dobry widok na Czechowice-Dziedzice · fot. Wojciech Kaprzyk


Miejscami, skąd widać wskazane budynki, są między innymi Łazy oraz Rudzica - niewielkie wsie znajdujące się na zachodzie powiatu bielskiego, w gminie Jasienica. Jeden z naszych czytelników, Wojciech Kaprzyk, przesłał nam zdjęcie przedstawiające nasze miasto właśnie z miejscowości Łazy.

Jednak szczególnym miejscem, które jest idealnym punktem widokowym na nasz region, jest góra Błatnia znajdująca się na północnych krańcach Beskidu Śląskiego, której wysokość wynosi 917 metrów nad poziomem morza.

Najbardziej charakterystycznym obiektem naszej gminy, który widać z tego szczytu, jest Elektrociepłownia, znajdująca się w Czechowicach Południowych, ze swoimi charakterystycznymi kominami i niebieskim budynkiem głównym. Innym miejscem dobrze widocznym z tej góry jest była czechowicka rafineria, z wielkimi silosami na ropę, które znajdują się na jej terenie.

mp / czecho.pl

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.