czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 24 lutego 2020
  • wyświetleń: 16553

[FOTO, WIDEO] Solidna kraksa na skrzyżowaniu DK-1 z Mazańcowicką

Do zdarzenia doszło w poniedziałek, 24 lutego około godziny 10:30 na skrzyżowaniu krajowej jedynki z ulicą Mazańcowicką w Czechowicach-Dziedzicach. Od godzin porannych w związku z awarią nie działa tam sygnalizacja świetlna, czego efektem było zderzenie dostawczego Opla i luksusowego busa marki Mercedes.

Kraksa na DK-1 w Czechowicach-Dziedzicach - 24.02.2020 · fot. Bielskie Drogi


Do kolizji doprowadził kierowca samochodu dostawczego, który wyjeżdżał z ulicy Mazańcowickiej od strony Multispedytora. Wymusił on pierwszeństwo na kierowcy Mercedesa klasy V, który poruszał się DK-1 w stronę Bielska-Białej. Siła uderzenia była duża. Oba pojazdy zostały znacznie uszkodzone. Uszkodzony został także traktor, ale jego kierowca oddalił się przed przyjazdem służb. Jak udało nam się dowiedzieć, kierowca ciągnika zgłosił się kilka godzin później na komisariat. Dlaczego nie pozostał na miejscu zdarzenia? - Tego nie wiadomo.

Ratownicy medyczni przebadali uczestników zdarzenia - nikt nie wymagał hospitalizacji. Policjanci ukarali sprawcę mandatem. W związku z kolizją utrudnienia trwały ponad godzinę.

Jak udało się nam dowiedzieć, sygnalizacja w tym miejscu może nie działać do godziny 14:00. Ma to związek z wymianą słupów energetycznych.

Moment dzisiejszej kolizji został nagrany przez wideo rejestrator w zaparkowanym nieopodal pojeździe.

sid / czecho.pl, źródło: bielskiedrogi.pl

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.