czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 25 lutego 2020
  • 1 marca 2020
  • wyświetleń: 8993

Gmina dołoży się do sfinansowania projektu przebudowy ul. Legionów

Gmina Czechowice-Dziedzice dołoży się sfinansowania opracowania dokumentacji projektowej dla przebudowy drogi powiatowej 4116S - ulicy Legionów na odcinku od DK-1 do skrzyżowania z ulicą Narutowicza.

legionów
Ulica Legionów w rejonie skrzyżowania z ulicą DK-1 · fot. google.com


Starosta bielski zwrócił się do czechowickiego samorządu z prośbą o rozważenie możliwości współfinansowania wykonania dokumentacji projektowej dla zadania pod nazwą pn.: "Przebudowa drogi powiatowej 4116S ul. Legionów w Czechowicach-Dziedzicach na odc. od DK-1 do drogi powiatowej nr 4461S ul. Narutowicza".

W zakres opracowania wejdzie między innymi: budowa prawoskrętu z ul. Legionów na DK-1 wraz z korektą sygnalizacji świetlnej, przebudowa jezdni, chodników oraz kanalizacji deszczowej, budowa drogi dla rowerów oraz budowa ronda na skrzyżowaniu ul. Legionów z ul. Szkolną.

Szacowana wartość dokumentacji projektowej wynosi 150 tys. zł.

Z uwagi na wysoki koszt realizacji planowanego zadania, starosta zwrócił się z prośbą o udzielenie pomocy finansowej dla powiatu bielskiego w wysokości 75 tys. zł co stanowi 50% planowanych kosztów udziału własnego dla tego zadania.

Wszyscy radni głosowali za przyznaniem dotacji.

ab / czecho.pl

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.