czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 26 lutego 2020
  • wyświetleń: 3583

Jak długo wraki będą szpecić miasto? Jest odpowiedź straży miejskiej

Początkiem lutego otrzymaliśmy od czytelnika informację o dwóch porzuconych i zdemolowanych samochodach na rogu ulic Legionów i Chałupniczej w Czechowicach-Dziedzicach. Zainteresowaliśmy się tematem i skontaktowaliśmy ze służbami odpowiedzialnymi za utrzymanie porządku w mieście.

Wraki samochodów na rogu ulic Legionów i Chałupniczej w Czechowicach-Dziedzicach · fot. Oskar Piecuch / czecho.pl


Początkowo kierownik Referatu Prewencyjnego Straży Miejskiej w Czechowicach-Dziedzicach poinformował nas, że sprawą obecnie zajmuje się policja i prowadzone są czynności mające na celu ustalenie właścicieli oraz usunięcie pojazdów.

26 lutego otrzymaliśmy nowe informacje. Sprawę wyjaśnia Komendant Straży Miejskiej w Czechowicach-Dziedzicach, Mirosław Janko:

- Dwa pojazdy porzucone w rejonie ulicy Chałupniczej w Czechowicach-Dziedzicach stanowią masę spadkową po zmarłym mieszkańcu gminy Czechowice-Dziedzice. Rodzina zrzekła się spadku ze względu na duże zadłużenie zmarłego i w chwili obecnej pojazdy zostały zajęte przez komornika, który prowadzi czynności na wniosek Sądu Rejonowego w Pszczynie. Po zakończeniu spraw sądowych wraki zostaną usunięte przez komornika - mówi Mirosław Janko

Komendant przybliża też, jak wygląda postępowanie w przypadku porzuconych pojazdów na terenie miasta:

- Ze względu na brak parkingu depozytowego na terenie naszej gminy, w przypadku porzuconych samochodów strażnicy miejscy, korzystając z bazy CEPiK, starają się bezpośrednio dotrzeć do właścicieli lub użytkowników porzuconych pojazdów. Takie czynności są czasochłonne, ale skuteczne. Po odnalezieniu właściciela wraki pojazdów wywożone są bezpośrednio na złomowisko przez firmę specjalistyczną. Policja dysponuje parkingiem depozytowym na terenie Bielska-Białej, gdzie kierowane są te pojazdy, które ze względu na miejsce porzucenia, bezpośrednio zagrażają bezpieczeństwu w ruchu drogowym - dodaje Mirosław Janko.

Redakcja czecho.pl monitoruje sprawę.

ar / czecho.pl

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.