czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 26 lutego 2020
  • 5 marca 2020
  • wyświetleń: 13300

Radny PiS urażony słowami posła. Wyszedł z sesji i trzasnął drzwiami

Radny Rady Miejskiej w Czechowicach-Dziedzicach ostentacyjnie opuścił salę sesyjną. Była to reakcja Mariusza Sekty z klubu PiS na słowa Przemysława Koperskiego. Poseł mówił o potrzebie uregulowania kwestii opodatkowania związków wyznaniowych.

sesja
fot. UM Czechowice-Dziedzice


Poseł Przemysław Koperski, podobnie jak posłowie Małgorzata Pępek i Mirosław Suchoń, byli gośćmi lutowej sesji Rady Miejskiej w Czechowicach-Dziedzicach. W swoim krótkim wystąpieniu polityk Lewicy wspomniał o konieczności wprowadzenia nowych podatków, w tym wprowadzenia opodatkowania "na normalnych zasadach" działalności prowadzonej przez związki wyznaniowe.

Wypowiedź dotknęła radnego Prawa i Sprawiedliwości. - Jestem członkiem największego polskiego związku wyznaniowego, mianowicie kościoła katolickiego. Odprowadzam wszelkie podatki. Jeżeli Pan zarzuca mi, że nie odprowadzam jakiś podatków, jako członek związku wyznaniowego, to proszę to jasno powiedzieć, a wtedy spotkamy się w sądzie - poinformował radny Mariusz Sekta.

- Proszę się nie bawić w rzecznika Roberta Biedronia i nie robić tu kampanii wyborczej - dodał radny, po czym opuścił salę sesyjną, trzaskając drzwiami.

ab / czecho.pl

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.